Mazda CX-6e vs SERES 5

SERES 5 vyhráva 6 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Mazda CX-6e 195 kW, SERES 5 100 kW · Výkon — Mazda CX-6e 258 k, SERES 5 490 k · 0–100 km/h — Mazda CX-6e 7,9 s, SERES 5 4,5 s.

Mazda CX-6e

Mazda CX-6e je SUV v triede D s pohonom zadných kolies, ktorý ponúka dojazd 484 km podľa štandardu WLTP a podporuje rýchle nabíjanie pomocou prúdu jednosmerného napätia (DC).

SERES 5

SERES 5 je SUV triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD) a dojazdom podľa štandardu WLTP až 480 km; ponúka výkon 490 konských síl.

Profil oproti trhu: Mazda CX-6e vs SERES 5

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Mazda CX-6e alebo SERES 5 — kto vyhráva v čom

SERES 5 vyhráva 6 : 2

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmMazda CX-6e +4 km
    Mazda CX-6e
    484
    SERES 5
    480
  • Batéria kWhSERES 5 +2 kWh
    Mazda CX-6e
    78
    SERES 5
    80
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSERES 5 −2,8 kWh/100 km
    Mazda CX-6e
    18,9
    SERES 5
    16,1
  • Výkon kSERES 5 +232 k
    Mazda CX-6e
    258
    SERES 5
    490
  • 0–100 km/h ↓ sSERES 5 −3,4 s
    Mazda CX-6e
    7,9
    SERES 5
    4,5
  • Max. rýchlosť km/hSERES 5 +15 km/h
    Mazda CX-6e
    185
    SERES 5
    200
  • Nabíjanie DC kWMazda CX-6e +95 kW
    Mazda CX-6e
    195
    SERES 5
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Mazda CX-6e
    11
    SERES 5
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Mazda CX-6e
    24
    SERES 5
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Mazda CX-6e
    2130
    SERES 5
    —
  • Batožinový priestor lSERES 5 +87 l
    Mazda CX-6e
    363
    SERES 5
    450

Pridať tretie auto

Technické údaje: Mazda CX-6e vs SERES 5

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Mazda CX-6e vs SERES 5
Kľúčové parametre Mazda CX-6e
Takumi
SERES 5
Long Range AWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP484 km480 kmMazda +4 km
Batéria78 kWh80 kWhSERES +2 kWh
Spotreba ↓18,9 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmSERES −2,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC195 kW100 kWMazda +95 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓24 min——
Dojazd na minútu nabíjania14,1 km/min——
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon258 k490 kSERES +232 k
0–100 km/h ↓7,9 s4,5 sSERES −3,4 s
Max. rýchlosť185 km/h200 km/hSERES +15 km/h
PohonRWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2130 kg——
Batožinový priestor363 l450 lSERES +87 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4850 mm4700 mmMazda +150 mm
Šírka1935 mm1930 mmMazda +5 mm
Výška1620 mm1625 mmSERES +5 mm
Rázvor2902 mm2880 mmMazda +22 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Mazda CX-6e

Náklady na 100 km5,67
Mesačne71
Ročne850

SERES 5

Náklady na 100 km4,83
Mesačne60
Ročne725

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Mazda CX-6e

SERES 5

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Prečo má SERES 5 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Mazda CX-6e?

SERES 5 má kapacitu 80 kWh a jazdí 480 km, zatiaľ čo Mazda CX-6e s batériou 78 kWh jazdí 484 km. Rozhoduje spotreba energie: 16,1 oproti 18,9 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Mazda CX-6e a SERES 5?

Mazda CX-6e má RWD a 258 k. SERES 5 má AWD a 490 k.

Ktorý je výkonnejší — Mazda CX-6e alebo SERES 5?

SERES 5 je silnejší: 490 k oproti 258 k u Mazda CX-6e. Rozdiel je 232 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

SERES 5 ponúka viac: 450 l oproti 363 l v Mazda CX-6e. Rozdiel je 87 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.