BMW iX4 vs SERES 5
BMW iX4 vyhráva 6 : 2
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, SERES 5 100 kW · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, SERES 5 480 km · Batéria — BMW iX4 108,7 kWh, SERES 5 80 kWh.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.
SERES 5
SERES 5 je SUV triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD) a dojazdom podľa štandardu WLTP až 480 km; ponúka výkon 490 konských síl.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs SERES 5
BMW iX4 alebo SERES 5 — kto vyhráva v čom
BMW iX4 vyhráva 6 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX4 +348 km
- Batéria kWhBMW iX4 +28,7 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,4 kWh/100 km
- Výkon kSERES 5 +21 k
- 0–100 km/h ↓ sSERES 5 −0,4 s
- Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +10 km/h
- Nabíjanie DC kWBMW iX4 +300 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lBMW iX4 +40 l
Technické údaje: BMW iX4 vs SERES 5
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX450 xDrive | SERES 5Long Range AWD | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 828 km | 480 km | BMW +348 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 80 kWh | BMW +28,7 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km | BMW −0,4 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 400 kW | 100 kW | BMW +300 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 21 min | — | — |
| Dojazd na minútu nabíjania | 27,6 km/min | — | — |
| Napätie | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 490 k | SERES +21 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 4,5 s | SERES −0,4 s |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2305 kg | — | — |
| Batožinový priestor | 490 l | 450 l | BMW +40 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4782 mm | 4700 mm | BMW +82 mm |
| Šírka | 1895 mm | 1930 mm | SERES +35 mm |
| Výška | 1595 mm | 1625 mm | SERES +30 mm |
| Rázvor | 2897 mm | 2880 mm | BMW +17 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX4
SERES 5
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo SERES 5?
BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 480 km u SERES 5. Je to rozdiel 348 km.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, SERES 5 až 100 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
BMW iX4 spotrebúva menej elektriny: 15,7 kWh/100 km oproti 16,1 kWh/100 km v SERES 5. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 60 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.







