BMW iX4 vs Tesla Model Y

Tesla Model Y vyhráva 5 : 4

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — BMW iX4 490 l, Tesla Model Y 822 l · Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Tesla Model Y 250 kW · Batéria — BMW iX4 108,7 kWh, Tesla Model Y 79 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Tesla Model Y

Tesla Model Y je SUV segmentu D, ktorý sa v modelovom roku 2026 ponúka v štyroch variantoch: dojazd podľa WLTP od 525 do 622 km, zrýchlenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Tesla Model Y

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Tesla Model Y — kto vyhráva v čom

Tesla Model Y vyhráva 5 : 4

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +206 km
    BMW iX4
    828
    Tesla Model Y
    622
  • Batéria kWhBMW iX4 +29,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Tesla Model Y
    79
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −0,1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Tesla Model Y
    15,6
  • Výkon kTesla Model Y +45 k
    BMW iX4
    469
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −0,3 s
    BMW iX4
    4,9
    Tesla Model Y
    4,6
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +9 km/h
    BMW iX4
    210
    Tesla Model Y
    201
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +150 kW
    BMW iX4
    400
    Tesla Model Y
    250
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX4
    11
    Tesla Model Y
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BMW iX4
    21
    Tesla Model Y
    —
  • Hmotnosť ↓ kgTesla Model Y −308 kg
    BMW iX4
    2305
    Tesla Model Y
    1997
  • Batožinový priestor lTesla Model Y +332 l
    BMW iX4
    490
    Tesla Model Y
    822

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Tesla Model Y

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Tesla Model Y
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Tesla Model Y
Premium AWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km622 kmBMW +206 km
Batéria108,7 kWh79 kWhBMW +29,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmTesla −0,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW250 kWBMW +150 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓21 min——
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min——
Napätie800 V400 VBMW +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k514 kTesla +45 k
0–100 km/h ↓4,9 s4,6 sTesla −0,3 s
Max. rýchlosť210 km/h201 km/hBMW +9 km/h
PohonAWDAWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg1997 kgTesla −308 kg
Batožinový priestor490 l822 lTesla +332 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BMW
Dĺžka4782 mm4790 mmTesla +8 mm
Šírka1895 mm1920 mmTesla +25 mm
Výška1595 mm1624 mmTesla +29 mm
Rázvor2897 mm2890 mmBMW +7 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Tesla Model Y

Náklady na 100 km4,68
Mesačne59
Ročne702

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Tesla Model Y

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Tesla Model Y?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 622 km u Tesla Model Y. Je to rozdiel 206 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BMW iX4 — jeho batéria s kapacitou 108,7 kWh potom funguje ako zdroj energie. Tesla Model Y s 79 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Tesla Model Y ponúka viac: 822 l oproti 490 l v BMW iX4. Rozdiel je 332 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, Tesla Model Y až 250 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.