BYD Sealion 7 vs Leapmotor C10

BYD Sealion 7 vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — BYD Sealion 7 530 k, Leapmotor C10 299 k · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Leapmotor C10 6,6 s · Nabíjanie DC — BYD Sealion 7 230 kW, Leapmotor C10 180 kW.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

Leapmotor C10

Leapmotor C10 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 420 do 510 km, výkon od 218 do 571 k.

Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs Leapmotor C10

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 alebo Leapmotor C10 — kto vyhráva v čom

BYD Sealion 7 vyhráva 6 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLeapmotor C10 +8 km
    BYD Sealion 7
    502
    Leapmotor C10
    510
  • Batéria kWhBYD Sealion 7 +9,4 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Leapmotor C10
    81,9
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLeapmotor C10 −0,2 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Leapmotor C10
    18
  • Výkon kBYD Sealion 7 +231 k
    BYD Sealion 7
    530
    Leapmotor C10
    299
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −2,1 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Leapmotor C10
    6,6
  • Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +25 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Leapmotor C10
    190
  • Nabíjanie DC kWBYD Sealion 7 +50 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Leapmotor C10
    180
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BYD Sealion 7
    11
    Leapmotor C10
    11
  • Hmotnosť ↓ kgLeapmotor C10 −405 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Leapmotor C10
    2030
  • Batožinový priestor lBYD Sealion 7 +85 l
    BYD Sealion 7
    520
    Leapmotor C10
    435

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Leapmotor C10

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Leapmotor C10
Kľúčové parametre BYD Sealion 7
Excellence AWD
Leapmotor C10
Design Long Range RWD (81,9 kWh)
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP502 km510 kmLeapmotor +8 km
Batéria91,3 kWh81,9 kWhBYD +9,4 kWh
Spotreba ↓18,2 kWh/100 km18 kWh/100 kmLeapmotor −0,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC230 kW180 kWBYD +50 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠24 min 10–80%22 min 30–80%2 min
Dojazd na minútu nabíjania14,6 km/min11,6 km/minBYD +3 km/min
Napätie—800 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon530 k299 kBYD +231 k
0–100 km/h ↓4,5 s6,6 sBYD −2,1 s
Max. rýchlosť215 km/h190 km/hBYD +25 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2435 kg2030 kgLeapmotor −405 kg
Batožinový priestor520 l435 lBYD +85 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Leapmotor
Dĺžka4830 mm4739 mmBYD +91 mm
Šírka—1900 mm—
Výška—1680 mm—
Rázvor2930 mm2825 mmBYD +105 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Mesačne68
Ročne819

Leapmotor C10

Náklady na 100 km5,4
Mesačne67
Ročne810

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Sealion 7

Leapmotor C10

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Prečo má BYD Sealion 7 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Leapmotor C10?

BYD Sealion 7 má kapacitu 91,3 kWh a jazdí 502 km, zatiaľ čo Leapmotor C10 s batériou 81,9 kWh jazdí 510 km. Rozhoduje spotreba energie: 18,2 oproti 18 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BYD Sealion 7 a Leapmotor C10?

BYD Sealion 7 má AWD a 530 k. Leapmotor C10 má RWD a 299 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Leapmotor C10 — jeho batéria s kapacitou 81,9 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BYD Sealion 7 alebo Leapmotor C10?

BYD Sealion 7 je silnejší: 530 k oproti 299 k u Leapmotor C10. Rozdiel je 231 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.