BYD Sealion 7 vs Xpeng G6

Xpeng G6 vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Xpeng G6 12 min · Nabíjanie DC — BYD Sealion 7 230 kW, Xpeng G6 451 kW · Výkon — BYD Sealion 7 530 k, Xpeng G6 296 k.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

Xpeng G6

Xpeng G6 je crossover v triede D, ktorý ponúka tri varianty pohonu a rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) s výkonom až 451 kW.

Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs Xpeng G6

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 alebo Xpeng G6 — kto vyhráva v čom

Xpeng G6 vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmXpeng G6 +23 km
    BYD Sealion 7
    502
    Xpeng G6
    525
  • Batéria kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Xpeng G6
    80
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −0,7 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Xpeng G6
    17,5
  • Výkon kBYD Sealion 7 +234 k
    BYD Sealion 7
    530
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −2,2 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Xpeng G6
    6,7
  • Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +13 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Xpeng G6
    202
  • Nabíjanie DC kWXpeng G6 +221 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Xpeng G6
    451
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BYD Sealion 7
    11
    Xpeng G6
    11
  • Nabíjanie ↓ minXpeng G6 −12 min
    BYD Sealion 7
    24
    Xpeng G6
    12
  • Hmotnosť ↓ kgXpeng G6 −320 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Xpeng G6
    2115
  • Batožinový priestor lXpeng G6 +51 l
    BYD Sealion 7
    520
    Xpeng G6
    571

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Xpeng G6

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Xpeng G6
Kľúčové parametre BYD Sealion 7
Excellence AWD
Xpeng G6
Long Range RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP502 km525 kmXpeng +23 km
Batéria91,3 kWh80 kWhBYD +11,3 kWh
Spotreba ↓18,2 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmXpeng −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC230 kW451 kWXpeng +221 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓24 min12 minXpeng −12 min
Dojazd na minútu nabíjania14,6 km/min30,6 km/minXpeng +16 km/min
Napätie—800 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon530 k296 kBYD +234 k
0–100 km/h ↓4,5 s6,7 sBYD −2,2 s
Max. rýchlosť215 km/h202 km/hBYD +13 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2435 kg2115 kgXpeng −320 kg
Batožinový priestor520 l571 lXpeng +51 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Xpeng
Dĺžka4830 mm4758 mmBYD +72 mm
Šírka—1920 mm—
Výška—1650 mm—
Rázvor2930 mm2890 mmBYD +40 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Mesačne68
Ročne819

Xpeng G6

Náklady na 100 km5,25
Mesačne66
Ročne788

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Sealion 7

Xpeng G6

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BYD Sealion 7 alebo Xpeng G6?

Xpeng G6 jazdí ďalej: 525 km WLTP oproti 502 km u BYD Sealion 7. Je to rozdiel 23 km.

Prečo má BYD Sealion 7 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Xpeng G6?

BYD Sealion 7 má kapacitu 91,3 kWh a jazdí 502 km, zatiaľ čo Xpeng G6 s batériou 80 kWh jazdí 525 km. Rozhoduje spotreba energie: 18,2 oproti 17,5 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BYD Sealion 7 a Xpeng G6?

BYD Sealion 7 má AWD a 530 k. Xpeng G6 má RWD a 296 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Xpeng G6 — jeho batéria s kapacitou 80 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.