BMW iX4 vs BYD Sealion 7

BMW iX4 vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, BYD Sealion 7 230 kW · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, BYD Sealion 7 502 km · Batéria — BMW iX4 108,7 kWh, BYD Sealion 7 91,3 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs BYD Sealion 7

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo BYD Sealion 7 — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +326 km
    BMW iX4
    828
    BYD Sealion 7
    502
  • Batéria kWhBMW iX4 +17,4 kWh
    BMW iX4
    108,7
    BYD Sealion 7
    91,3
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,5 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    BYD Sealion 7
    18,2
  • Výkon kBYD Sealion 7 +61 k
    BMW iX4
    469
    BYD Sealion 7
    530
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,4 s
    BMW iX4
    4,9
    BYD Sealion 7
    4,5
  • Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +5 km/h
    BMW iX4
    210
    BYD Sealion 7
    215
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +170 kW
    BMW iX4
    400
    BYD Sealion 7
    230
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX4
    11
    BYD Sealion 7
    11
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −3 min
    BMW iX4
    21
    BYD Sealion 7
    24
  • Hmotnosť ↓ kgBMW iX4 −130 kg
    BMW iX4
    2305
    BYD Sealion 7
    2435
  • Batožinový priestor lBYD Sealion 7 +30 l
    BMW iX4
    490
    BYD Sealion 7
    520

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs BYD Sealion 7

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs BYD Sealion 7
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
BYD Sealion 7
Excellence AWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km502 kmBMW +326 km
Batéria108,7 kWh91,3 kWhBMW +17,4 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBMW −2,5 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW230 kWBMW +170 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓21 min24 minBMW −3 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min14,6 km/minBMW +13 km/min
Napätie800 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k530 kBYD +61 k
0–100 km/h ↓4,9 s4,5 sBYD −0,4 s
Max. rýchlosť210 km/h215 km/hBYD +5 km/h
PohonAWDAWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2435 kgBMW −130 kg
Batožinový priestor490 l520 lBYD +30 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BMW
Dĺžka4782 mm4830 mmBYD +48 mm
Šírka1895 mm——
Výška1595 mm——
Rázvor2897 mm2930 mmBYD +33 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Mesačne68
Ročne819

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

BYD Sealion 7

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo BYD Sealion 7?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 502 km u BYD Sealion 7. Je to rozdiel 326 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BMW iX4 — jeho batéria s kapacitou 108,7 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, BYD Sealion 7 až 230 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 21, respektíve 24 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

BMW iX4 spotrebúva menej elektriny: 15,7 kWh/100 km oproti 18,2 kWh/100 km v BYD Sealion 7. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 375 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.