BYD Seal U vs BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Výkon — BYD Seal U 217 k, BYD Sealion 7 530 k · 0–100 km/h — BYD Seal U 9,6 s, BYD Sealion 7 4,5 s · Nabíjanie DC — BYD Seal U 140 kW, BYD Sealion 7 230 kW.

BYD Seal U

BYD Seal U je SUV v triede D, ktorý ponúka dva varianty pohonu predných kolies s rôznymi kapacitami batérie a dojazdmi podľa štandardu WLTP.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

Profil oproti trhu: BYD Seal U vs BYD Sealion 7

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Seal U alebo BYD Sealion 7 — kto vyhráva v čom

BYD Sealion 7 vyhráva 7 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBYD Sealion 7 +2 km
    BYD Seal U
    500
    BYD Sealion 7
    502
  • Batéria kWhBYD Sealion 7 +4,3 kWh
    BYD Seal U
    87
    BYD Sealion 7
    91,3
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −2,3 kWh/100 km
    BYD Seal U
    20,5
    BYD Sealion 7
    18,2
  • Výkon kBYD Sealion 7 +313 k
    BYD Seal U
    217
    BYD Sealion 7
    530
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −5,1 s
    BYD Seal U
    9,6
    BYD Sealion 7
    4,5
  • Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +40 km/h
    BYD Seal U
    175
    BYD Sealion 7
    215
  • Nabíjanie DC kWBYD Sealion 7 +90 kW
    BYD Seal U
    140
    BYD Sealion 7
    230
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BYD Seal U
    11
    BYD Sealion 7
    11
  • Hmotnosť ↓ kgBYD Seal U −288 kg
    BYD Seal U
    2147
    BYD Sealion 7
    2435
  • Batožinový priestor lBYD Seal U +32 l
    BYD Seal U
    552
    BYD Sealion 7
    520

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Seal U vs BYD Sealion 7

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Seal U vs BYD Sealion 7
Kľúčové parametre BYD Seal U
Design 87 kWh
BYD Sealion 7
Excellence AWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP500 km502 kmBYD +2 km
Batéria87 kWh91,3 kWhBYD +4,3 kWh
Spotreba ↓20,5 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBYD −2,3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC140 kW230 kWBYD +90 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠28 min 30–80%24 min 10–80%4 min
Dojazd na minútu nabíjania8,9 km/min14,6 km/minBYD +5,7 km/min
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon217 k530 kBYD +313 k
0–100 km/h ↓9,6 s4,5 sBYD −5,1 s
Max. rýchlosť175 km/h215 km/hBYD +40 km/h
PohonFWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2147 kg2435 kgBYD −288 kg
Batožinový priestor552 l520 lBYD +32 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BYD
Dĺžka4785 mm4830 mmBYD +45 mm
Šírka1890 mm——
Výška1668 mm——
Rázvor2765 mm2930 mmBYD +165 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Seal U

Náklady na 100 km6,15
Mesačne77
Ročne922

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Mesačne68
Ročne819

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Seal U

BYD Sealion 7

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ako sa líšia pohonné systémy BYD Seal U a BYD Sealion 7?

BYD Seal U má FWD a 217 k. BYD Sealion 7 má AWD a 530 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BYD Seal U — jeho batéria s kapacitou 87 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BYD Seal U alebo BYD Sealion 7?

BYD Sealion 7 je silnejší: 530 k oproti 217 k u BYD Seal U. Rozdiel je 313 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BYD Seal U prijíma až 140 kW DC, BYD Sealion 7 až 230 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.