BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX4 vyhráva 7 : 2
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, BYD Seal U 140 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, BYD Seal U 217 k · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, BYD Seal U 9,6 s.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.
BYD Seal U
BYD Seal U je SUV v triede D, ktorý ponúka dva varianty pohonu predných kolies s rôznymi kapacitami batérie a dojazdmi podľa štandardu WLTP.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX450 xDrive
BYD Seal UDesign 87 kWh
BMW iX4 alebo BYD Seal U — kto vyhráva v čom
BMW iX4 vyhráva 7 : 2
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX4 +328 km
- Batéria kWhBMW iX4 +21,7 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,8 kWh/100 km
- Výkon kBMW iX4 +252 k
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
- Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +35 km/h
- Nabíjanie DC kWBMW iX4 +260 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgBYD Seal U −158 kg
- Batožinový priestor lBYD Seal U +62 l
Technické údaje: BMW iX4 vs BYD Seal U
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX450 xDrive | BYD Seal UDesign 87 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 828 km | 500 km | BMW +328 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 87 kWh | BMW +21,7 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,5 kWh/100 km | BMW −4,8 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 400 kW | 140 kW | BMW +260 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 21 min 10–80% | 28 min 30–80% | 7 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 27,6 km/min | 8,9 km/min | BMW +18,7 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 217 k | BMW +252 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 9,6 s | BMW −4,7 s |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 175 km/h | BMW +35 km/h |
| Pohon | AWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2305 kg | 2147 kg | BYD −158 kg |
| Batožinový priestor | 490 l | 552 l | BYD +62 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4782 mm | 4785 mm | BYD +3 mm |
| Šírka | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Výška | 1595 mm | 1668 mm | BYD +73 mm |
| Rázvor | 2897 mm | 2765 mm | BMW +132 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX4
BYD Seal U
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo BYD Seal U?
BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 500 km u BYD Seal U. Je to rozdiel 328 km.
Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a BYD Seal U?
BMW iX4 má AWD a 469 k. BYD Seal U má FWD a 217 k.
Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo BYD Seal U?
BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 217 k u BYD Seal U. Rozdiel je 252 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
BYD Seal U ponúka viac: 552 l oproti 490 l v BMW iX4. Rozdiel je 62 l.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.







