BMW iX1 vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vyhráva 7 : 2
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — BMW iX1 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Batéria — BMW iX1 65,2 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh · Dojazd WLTP — BMW iX1 516 km, Lancia Gamma 741 km.
BMW iX1
BMW iX1 je SUV segmentu C v dvoch variantoch: eDrive20 s dojazdom WLTP 516 km a xDrive30 s výkonom 306 k.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Profil oproti trhu: BMW iX1 vs Lancia Gamma
BMW iX1eDrive20 · modelový rok 2026
Lancia GammaLong Range
BMW iX1 alebo Lancia Gamma — kto vyhráva v čom
Lancia Gamma vyhráva 7 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +225 km
- Batéria kWhLancia Gamma +32 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,6 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +41 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Gamma +30 kW
- Nabíjanie AC kWBMW iX1 +4 kW
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lLancia Gamma +70 l
Technické údaje: BMW iX1 vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX1eDrive20 · modelový rok 2026 | Lancia GammaLong Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 516 km | 741 km | Lancia +225 km |
| Batéria | 65,2 kWh | 97,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Spotreba ↓ | 12,6 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | BMW −3,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 130 kW | 160 kW | Lancia +30 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7 kW | BMW +4 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 29 min 10–80% | 27 min 20–80% | 2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 12,5 km/min | 16,5 km/min | Lancia +4 km/min |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 245 k | Lancia +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 7,8 s | Lancia −0,8 s |
| Max. rýchlosť | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | — | 2135 kg | — |
| Batožinový priestor | 490 l | 560 l | Lancia +70 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Lancia |
| Dĺžka | — | 4672 mm | — |
| Šírka | — | 1898 mm | — |
| Výška | — | 1664 mm | — |
| Rázvor | — | 2791 mm | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX1
Lancia Gamma
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX1 alebo Lancia Gamma?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 516 km u BMW iX1. Je to rozdiel 225 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Lancia Gamma — jeho batéria s kapacitou 97,2 kWh potom funguje ako zdroj energie. BMW iX1 s 65,2 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 490 l v BMW iX1. Rozdiel je 70 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BMW iX1 prijíma až 130 kW DC, Lancia Gamma až 160 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




