Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Lancia Gamma vyhráva 8 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Peugeot E-3008 11 kW · Max. rýchlosť — Lancia Gamma 190 km/h, Peugeot E-3008 170 km/h · 0–100 km/h — Lancia Gamma 7,8 s, Peugeot E-3008 8,7 s.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma alebo Peugeot E-3008 — kto vyhráva v čom

Lancia Gamma vyhráva 8 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +43 km
    Lancia Gamma
    741
    Peugeot E-3008
    698
  • Batéria kWhLancia Gamma +0,3 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Peugeot E-3008
    96,9
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,9 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Peugeot E-3008
    17,1
  • Výkon kLancia Gamma +14 k
    Lancia Gamma
    245
    Peugeot E-3008
    231
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,9 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Peugeot E-3008
    8,7
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Peugeot E-3008
    170
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Lancia Gamma
    160
    Peugeot E-3008
    160
  • Nabíjanie AC kWPeugeot E-3008 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Peugeot E-3008
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
    Lancia Gamma
    27
    Peugeot E-3008
    27
  • Hmotnosť ↓ kgLancia Gamma −31 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Peugeot E-3008
    2166
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +40 l
    Lancia Gamma
    560
    Peugeot E-3008
    520

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008
Kľúčové parametre Lancia Gamma
Long Range
Peugeot E-3008
230 Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP741 km698 kmLancia +43 km
Batéria97,2 kWh96,9 kWhLancia +0,3 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km17,1 kWh/100 kmLancia −0,9 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW160 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC7 kW11 kWPeugeot +4 kW
Nabíjanie 20–80% ↓27 min27 minBez rozdielu
Dojazd na minútu nabíjania16,5 km/min15,5 km/minLancia +1 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k231 kLancia +14 k
0–100 km/h ↓7,8 s8,7 sLancia −0,9 s
Max. rýchlosť190 km/h170 km/hLancia +20 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2135 kg2166 kgLancia −31 kg
Batožinový priestor560 l520 lLancia +40 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4672 mm4542 mmLancia +130 mm
Šírka1898 mm1895 mmLancia +3 mm
Výška1664 mm1641 mmLancia +23 mm
Rázvor2791 mm2739 mmLancia +52 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Peugeot E-3008

Náklady na 100 km5,13
Mesačne64
Ročne770

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lancia Gamma

Peugeot E-3008

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Peugeot E-3008?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 698 km u Peugeot E-3008. Je to rozdiel 43 km.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Peugeot E-3008 až 160 kW. Nabíjanie z 20 na 80 % trvá 27, respektíve 27 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Lancia Gamma spotrebúva menej elektriny: 16,2 kWh/100 km oproti 17,1 kWh/100 km v Peugeot E-3008. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 135 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.