Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq

Škoda Elroq vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: 0–100 km/h — Peugeot E-3008 8,7 s, Škoda Elroq 6,2 s · Výkon — Peugeot E-3008 231 k, Škoda Elroq 299 k · Batéria — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.

Škoda Elroq

Škoda Elroq je elektrické SUV segmentu C s pohonom RWD alebo AWD: ponúka výkon od 190 do 340 koní, dojazd až 576 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) s výkonom až 165 kW.

Profil oproti trhu: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Peugeot E-3008 alebo Škoda Elroq — kto vyhráva v čom

Škoda Elroq vyhráva 6 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPeugeot E-3008 +122 km
    Peugeot E-3008
    698
    Škoda Elroq
    576
  • Batéria kWhPeugeot E-3008 +19,9 kWh
    Peugeot E-3008
    96,9
    Škoda Elroq
    77
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,6 kWh/100 km
    Peugeot E-3008
    17,1
    Škoda Elroq
    15,5
  • Výkon kŠkoda Elroq +68 k
    Peugeot E-3008
    231
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,5 s
    Peugeot E-3008
    8,7
    Škoda Elroq
    6,2
  • Max. rýchlosť km/hŠkoda Elroq +10 km/h
    Peugeot E-3008
    170
    Škoda Elroq
    180
  • Nabíjanie DC kWŠkoda Elroq +5 kW
    Peugeot E-3008
    160
    Škoda Elroq
    165
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Peugeot E-3008
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Hmotnosť ↓ kgŠkoda Elroq −34 kg
    Peugeot E-3008
    2166
    Škoda Elroq
    2132
  • Batožinový priestor lPeugeot E-3008 +50 l
    Peugeot E-3008
    520
    Škoda Elroq
    470

Pridať tretie auto

Technické údaje: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq
Kľúčové parametre Peugeot E-3008
230 Long Range
Škoda Elroq
85x
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP698 km576 kmPeugeot +122 km
Batéria96,9 kWh77 kWhPeugeot +19,9 kWh
Spotreba ↓17,1 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −1,6 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW165 kWŠkoda +5 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%29 min 10–80%2 min
Dojazd na minútu nabíjania15,5 km/min13,9 km/minPeugeot +1,6 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon231 k299 kŠkoda +68 k
0–100 km/h ↓8,7 s6,2 sŠkoda −2,5 s
Max. rýchlosť170 km/h180 km/hŠkoda +10 km/h
PohonFWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2166 kg2132 kgŠkoda −34 kg
Batožinový priestor520 l470 lPeugeot +50 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4542 mm4488 mmPeugeot +54 mm
Šírka1895 mm1884 mmPeugeot +11 mm
Výška1641 mm1620 mmPeugeot +21 mm
Rázvor2739 mm2766 mmŠkoda +27 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Peugeot E-3008

Náklady na 100 km5,13
Mesačne64
Ročne770

Škoda Elroq

Náklady na 100 km4,65
Mesačne58
Ročne697

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Peugeot E-3008

Škoda Elroq

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Peugeot E-3008 alebo Škoda Elroq?

Peugeot E-3008 jazdí ďalej: 698 km WLTP oproti 576 km u Škoda Elroq. Je to rozdiel 122 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Peugeot E-3008 a Škoda Elroq?

Peugeot E-3008 má FWD a 231 k. Škoda Elroq má AWD a 299 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Peugeot E-3008 prijíma až 160 kW DC, Škoda Elroq až 165 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Škoda Elroq spotrebúva menej elektriny: 15,5 kWh/100 km oproti 17,1 kWh/100 km v Peugeot E-3008. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 240 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.