Audi Q4 Sportback e-tron vs Peugeot E-3008
Audi Q4 Sportback e-tron vyhráva 6 : 2
Najväčšie rozdiely: 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, Peugeot E-3008 8,7 s · Spotreba — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Peugeot E-3008 17,1 kWh/100 km · Batéria — Audi Q4 Sportback e-tron 77 kWh, Peugeot E-3008 96,9 kWh.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron je SUV coupe segmentu C, v modelovom roku 2027 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 451 do 576 km, výkon od 204 do 340 k.
Peugeot E-3008
Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.
Profil oproti trhu: Audi Q4 Sportback e-tron vs Peugeot E-3008
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Peugeot E-3008230 Long Range
Audi Q4 Sportback e-tron alebo Peugeot E-3008 — kto vyhráva v čom
Audi Q4 Sportback e-tron vyhráva 6 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmPeugeot E-3008 +122 km
- Batéria kWhPeugeot E-3008 +19,9 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3,7 kWh/100 km
- Výkon kAudi Q4 Sportback e-tron +55 k
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −2,1 s
- Max. rýchlosť km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Nabíjanie DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +5 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lAudi Q4 Sportback e-tron +7 l
Technické údaje: Audi Q4 Sportback e-tron vs Peugeot E-3008
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | 230 Long Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 576 km | 698 km | Peugeot +122 km |
| Batéria | 77 kWh | 96,9 kWh | Peugeot +19,9 kWh |
| Spotreba ↓ | 13,4 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km | Audi −3,7 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 165 kW | 160 kW | Audi +5 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 20–80% ↓ | — | 27 min | — |
| Dojazd na minútu nabíjania | — | 15,5 km/min | — |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 231 k | Audi +55 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8,7 s | Audi −2,1 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | — | 2166 kg | — |
| Batožinový priestor | 527 l | 520 l | Audi +7 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Peugeot |
| Dĺžka | — | 4542 mm | — |
| Šírka | — | 1895 mm | — |
| Výška | — | 1641 mm | — |
| Rázvor | — | 2739 mm | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Audi Q4 Sportback e-tron
Peugeot E-3008
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Audi Q4 Sportback e-tron
Peugeot E-3008
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Audi Q4 Sportback e-tron alebo Peugeot E-3008?
Peugeot E-3008 jazdí ďalej: 698 km WLTP oproti 576 km u Audi Q4 Sportback e-tron. Je to rozdiel 122 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Audi Q4 Sportback e-tron a Peugeot E-3008?
Audi Q4 Sportback e-tron má RWD a 286 k. Peugeot E-3008 má FWD a 231 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Peugeot E-3008 — jeho batéria s kapacitou 96,9 kWh potom funguje ako zdroj energie. Audi Q4 Sportback e-tron s 77 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Audi Q4 Sportback e-tron prijíma až 165 kW DC, Peugeot E-3008 až 160 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





