Audi Q4 Sportback e-tron vs Volvo EX40
Audi Q4 Sportback e-tron vyhráva 5 : 2
Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Volvo EX40 410 l · Spotreba — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Volvo EX40 16,6 kWh/100 km · Nabíjanie DC — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Volvo EX40 200 kW.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron je SUV coupe segmentu C, v modelovom roku 2027 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 451 do 576 km, výkon od 204 do 340 k.
Volvo EX40
Volvo EX40 je crossover v segmente C, ktorý sa ponúka v štyroch variantoch pohonu, s dojazdom až 574 kilometrov a akceleráciou z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy.
Profil oproti trhu: Audi Q4 Sportback e-tron vs Volvo EX40
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Volvo EX40Single Motor Extended Range
Audi Q4 Sportback e-tron alebo Volvo EX40 — kto vyhráva v čom
Audi Q4 Sportback e-tron vyhráva 5 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +2 km
- Batéria kWhVolvo EX40 +5 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3,2 kWh/100 km
- Výkon kAudi Q4 Sportback e-tron +34 k
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −0,7 s
- Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
- Nabíjanie DC kWVolvo EX40 +35 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lAudi Q4 Sportback e-tron +117 l
Technické údaje: Audi Q4 Sportback e-tron vs Volvo EX40
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Volvo EX40Single Motor Extended Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 576 km | 574 km | Audi +2 km |
| Batéria | 77 kWh | 82 kWh | Volvo +5 kWh |
| Spotreba ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,6 kWh/100 km | Audi −3,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 165 kW | 200 kW | Volvo +35 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | — | 28 min | — |
| Dojazd na minútu nabíjania | — | 14,3 km/min | — |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 252 k | Audi +34 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 7,3 s | Audi −0,7 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 180 km/h | Bez rozdielu |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | — | 2000 kg | — |
| Batožinový priestor | 527 l | 410 l | Audi +117 l |
| Dĺžka | — | 4440 mm | — |
| Šírka | — | 1873 mm | — |
| Výška | — | 1647 mm | — |
| Rázvor | — | 2702 mm | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Audi Q4 Sportback e-tron
Volvo EX40
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Audi Q4 Sportback e-tron
Volvo EX40
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Prečo má Volvo EX40 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Audi Q4 Sportback e-tron?
Volvo EX40 má kapacitu 82 kWh a jazdí 574 km, zatiaľ čo Audi Q4 Sportback e-tron s batériou 77 kWh jazdí 576 km. Rozhoduje spotreba energie: 16,6 oproti 13,4 kWh/100 km.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Audi Q4 Sportback e-tron ponúka viac: 527 l oproti 410 l v Volvo EX40. Rozdiel je 117 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Audi Q4 Sportback e-tron prijíma až 165 kW DC, Volvo EX40 až 200 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Audi Q4 Sportback e-tron spotrebúva menej elektriny: 13,4 kWh/100 km oproti 16,6 kWh/100 km v Volvo EX40. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 480 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

