Jeep Compass vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vyhráva 8 : 1
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Jeep Compass 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Dojazd WLTP — Jeep Compass 674 km, Lancia Gamma 741 km · Spotreba — Jeep Compass 17,8 kWh/100 km, Lancia Gamma 16,2 kWh/100 km.
Jeep Compass
Jeep Compass je SUV segmentu C v troch elektrických variantoch: dojazd WLTP od 500 do 674 km, výkon od 213 do 375 k.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Profil oproti trhu: Jeep Compass vs Lancia Gamma
Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh)
Lancia GammaLong Range
Jeep Compass alebo Lancia Gamma — kto vyhráva v čom
Lancia Gamma vyhráva 8 : 1
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +67 km
- Batéria kWhLancia Gamma +0,9 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +14 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,5 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +10 km/h
- Nabíjanie DC kWBez rozdielu
- Nabíjanie AC kWJeep Compass +4 kW
- Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgLancia Gamma −25 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +10 l
Technické údaje: Jeep Compass vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh) | Lancia GammaLong Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 674 km | 741 km | Lancia +67 km |
| Batéria | 96,3 kWh | 97,2 kWh | Lancia +0,9 kWh |
| Spotreba ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −1,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 160 kW | 160 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7 kW | Jeep +4 kW |
| Nabíjanie 20–80% ↓ | 27 min | 27 min | Bez rozdielu |
| Dojazd na minútu nabíjania | 15 km/min | 16,5 km/min | Lancia +1,5 km/min |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 231 k | 245 k | Lancia +14 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,3 s | 7,8 s | Lancia −0,5 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 190 km/h | Lancia +10 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2160 kg | 2135 kg | Lancia −25 kg |
| Batožinový priestor | 550 l | 560 l | Lancia +10 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Lancia |
| Dĺžka | 4548 mm | 4672 mm | Lancia +124 mm |
| Šírka | 1936 mm | 1898 mm | Jeep +38 mm |
| Výška | 1657 mm | 1664 mm | Lancia +7 mm |
| Rázvor | 2795 mm | 2791 mm | Jeep +4 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Jeep Compass
Lancia Gamma
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Jeep Compass alebo Lancia Gamma?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 674 km u Jeep Compass. Je to rozdiel 67 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Lancia Gamma — jeho batéria s kapacitou 97,2 kWh potom funguje ako zdroj energie. Jeep Compass s 96,3 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Jeep Compass prijíma až 160 kW DC, Lancia Gamma až 160 kW. Nabíjanie z 20 na 80 % trvá 27, respektíve 27 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Lancia Gamma spotrebúva menej elektriny: 16,2 kWh/100 km oproti 17,8 kWh/100 km v Jeep Compass. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 240 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.


