BMW iX1 vs BMW iX2
BMW iX1 vyhráva 2 : 1
Najväčšie rozdiely: Spotreba — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, BMW iX2 14,2 kWh/100 km · Batožinový priestor — BMW iX1 490 l, BMW iX2 525 l.
BMW iX1
BMW iX1 je SUV segmentu C v dvoch variantoch: eDrive20 s dojazdom WLTP 516 km a xDrive30 s výkonom 306 k.
BMW iX2
BMW iX2 je crossover segmentu C v dvoch variantoch: eDrive20 s dojazdom WLTP 512 km a xDrive30 s výkonom 306 k.
Profil oproti trhu: BMW iX1 vs BMW iX2
BMW iX1 alebo BMW iX2 — kto vyhráva v čom
BMW iX1 vyhráva 2 : 1
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX1 +4 km
- Batéria kWhBez rozdielu
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −1,6 kWh/100 km
- Výkon kBez rozdielu
- 0–100 km/h ↓ sBez rozdielu
- Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
- Nabíjanie DC kWBez rozdielu
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lBMW iX2 +35 l
Technické údaje: BMW iX1 vs BMW iX2
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX1eDrive20 · modelový rok 2026 | BMW iX2eDrive20 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 516 km | 512 km | BMW +4 km |
| Batéria | 65,2 kWh | 65,2 kWh | Bez rozdielu |
| Spotreba ↓ | 12,6 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | BMW −1,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 130 kW | 130 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 29 min | 29 min | Bez rozdielu |
| Dojazd na minútu nabíjania | 12,5 km/min | 12,4 km/min | BMW +0,1 km/min |
| Napätie | — | 400 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 204 k | Bez rozdielu |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 8,6 s | Bez rozdielu |
| Max. rýchlosť | 170 km/h | 170 km/h | Bez rozdielu |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | — | 1885 kg | — |
| Batožinový priestor | 490 l | 525 l | BMW +35 l |
| Dĺžka | — | 4554 mm | — |
| Šírka | — | 1845 mm | — |
| Výška | — | 1560 mm | — |
| Rázvor | — | 2692 mm | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX1
BMW iX2
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BMW iX1 prijíma až 130 kW DC, BMW iX2 až 130 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 29, respektíve 29 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
BMW iX1 spotrebúva menej elektriny: 12,6 kWh/100 km oproti 14,2 kWh/100 km v BMW iX2. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 240 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.






