Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Polestar 3 leder 8 til 3
Største forskjeller: Effekt — Hyundai Ioniq 9 218 hk, Polestar 3 544 hk · 0–100 km/h — Hyundai Ioniq 9 9,4 s, Polestar 3 4,7 s · DC-hurtiglading — Hyundai Ioniq 9 233 kW, Polestar 3 350 kW.
Hyundai Ioniq 9
Hyundai Ioniq 9 er en elektrisk SUV i segment E, som tilbyr et bagasjeromsvolum på 338 liter og tre forskjellige drivlinjealternativer med effekt fra 218 hestekrefter til 428 hestekrefter.
Polestar 3
Polestar 3 er en stor SUV i E-segmentet i tre varianter: WLTP-rekkevidde fra 601 til 647 km, effekt fra 333 til 680 hk.
Profil mot markedet: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Hyundai Ioniq 9Long Range RWD
Polestar 3Dual Motor
Hyundai Ioniq 9 eller Polestar 3 — hvem vinner hvor
Polestar 3 leder 8 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmPolestar 3 +27 km
- Batteri kWhHyundai Ioniq 9 +4,3 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −1,7 kWh/100 km
- Effekt hkPolestar 3 +326 hk
- 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −4,7 s
- Toppfart km/hPolestar 3 +40 km/h
- DC-hurtiglading kWPolestar 3 +117 kW
- AC-lading kWPolestar 3 +0,5 kW
- Ladetid ↓ minPolestar 3 −2 min
- Vekt ↓ kgHyundai Ioniq 9 −20 kg
- Bagasjerom lPolestar 3 +146 l
Tekniske data: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Hyundai Ioniq 9Long Range RWD | Polestar 3Dual Motor | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 620 km | 647 km | Polestar +27 km |
| Batteri | 110,3 kWh | 106 kWh | Hyundai +4,3 kWh |
| Forbruk ↓ | 17,3 kWh/100 km | 19 kWh/100 km | Hyundai −1,7 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 233 kW | 350 kW | Polestar +117 kW |
| AC-lading | 10,5 kW | 11 kW | Polestar +0,5 kW |
| Ladetid 10–80% ↓ | 24 min | 22 min | Polestar −2 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 18,1 km/min | 20,6 km/min | Polestar +2,5 km/min |
| Spenning | 800 V | 800 V | Ingen forskjell |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 218 hk | 544 hk | Polestar +326 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 9,4 s | 4,7 s | Polestar −4,7 s |
| Toppfart | 190 km/h | 230 km/h | Polestar +40 km/h |
| Drivlinje | RWD | AWD | annen type |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2470 kg | 2490 kg | Hyundai −20 kg |
| Bagasjerom | 338 l | 484 l | Polestar +146 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Nei | bare Hyundai |
| Lengde | 5060 mm | 4900 mm | Hyundai +160 mm |
| Bredde | 1980 mm | — | — |
| Høyde | 1790 mm | 1622 mm | Hyundai +168 mm |
| Akseavstand | 3130 mm | 2985 mm | Hyundai +145 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Hyundai Ioniq 9
Polestar 3
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Hyundai Ioniq 9
Polestar 3
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment E
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Hyundai Ioniq 9 eller Polestar 3?
Polestar 3 går lengst: 647 km WLTP mot 620 km for Hyundai Ioniq 9. Det er en forskjell på 27 km.
Hvorfor har Hyundai Ioniq 9 et større batteri, men kortere rekkevidde enn Polestar 3?
Hyundai Ioniq 9 har 110,3 kWh og dekker 620 km, mens Polestar 3 med sitt 106 kWh batteri dekker 647 km. Energiforbruk avgjør det: 17,3 mot 19 kWh/100 km.
Hvordan skiller drivlinjene til Hyundai Ioniq 9 og Polestar 3 seg fra hverandre?
Hyundai Ioniq 9 har RWD og 218 hk. Polestar 3 har AWD og 544 hk.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Hyundai Ioniq 9 — dens 110,3 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Polestar 3, med 106 kWh, tilbyr ikke dette.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.



