Cupra Raval vs Nissan Micra
Cupra Raval leder 7 til 1
Største forskjeller: Effekt — Cupra Raval 211 hk, Nissan Micra 150 hk · Bagasjerom — Cupra Raval 441 l, Nissan Micra 326 l · 0–100 km/h — Cupra Raval 7,1 s, Nissan Micra 8 s.
Cupra Raval
Cupra Raval er en liten bybil av typen hatchback i B-segmentet, i årsmodell 2026 i tre varianter: WLTP-rekkevidde fra 328 til 444 km, effekt fra 135 til 226 hk.
Nissan Micra
Nissan Micra (modellår 2026) er en kompakt hatchback i segment B, med to varianter som tilbyr forskjellig rekkevidde og ytelse, og som har forhjulsdrift (FWD).
Profil mot markedet: Cupra Raval vs Nissan Micra
Cupra Raval52 kWh
Nissan Micra52 kWh
Cupra Raval eller Nissan Micra — hvem vinner hvor
Cupra Raval leder 7 til 1
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmCupra Raval +28 km
- Batteri kWhIngen forskjell
- Forbruk ↓ kWh/100 kmCupra Raval −1,1 kWh/100 km
- Effekt hkCupra Raval +61 hk
- 0–100 km/h ↓ sCupra Raval −0,9 s
- Toppfart km/hCupra Raval +10 km/h
- DC-hurtiglading kWCupra Raval +5 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Vekt ↓ kgNissan Micra −158 kg
- Bagasjerom lCupra Raval +115 l
Tekniske data: Cupra Raval vs Nissan Micra
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Cupra Raval52 kWh | Nissan Micra52 kWh | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 444 km | 416 km | Cupra +28 km |
| Batteri | 52 kWh | 52 kWh | Ingen forskjell |
| Forbruk ↓ | 13,6 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Cupra −1,1 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 105 kW | 100 kW | Cupra +5 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid ⚠ | 28 min 10–80% | 30 min 15–80% | 2 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 11,1 km/min | 9 km/min | Cupra +2,1 km/min |
| Spenning | 400 V | 400 V | Ingen forskjell |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 211 hk | 150 hk | Cupra +61 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,1 s | 8 s | Cupra −0,9 s |
| Toppfart | 160 km/h | 150 km/h | Cupra +10 km/h |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 1610 kg | 1452 kg | Nissan −158 kg |
| Bagasjerom | 441 l | 326 l | Cupra +115 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Ja | — |
| Lengde | 4046 mm | 3974 mm | Cupra +72 mm |
| Bredde | 1784 mm | 1774 mm | Cupra +10 mm |
| Høyde | 1514 mm | 1499 mm | Cupra +15 mm |
| Akseavstand | 2599 mm | 2541 mm | Cupra +58 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Cupra Raval
Nissan Micra
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Cupra Raval
Nissan Micra
Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment B
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Cupra Raval eller Nissan Micra?
Cupra Raval går lengst: 444 km WLTP mot 416 km for Nissan Micra. Det er en forskjell på 28 km.
Hvilken er kraftigst — Cupra Raval eller Nissan Micra?
Cupra Raval er sterkere: 211 hk mot 150 hk for Nissan Micra. Gapet er 61 hk.
Hvilken har størst bagasjerom?
Cupra Raval rommer mer: 441 l mot 326 l i Nissan Micra. Forskjellen er 115 l.
Hvilken lader raskest?
Cupra Raval aksepterer opptil 105 kW DC, Nissan Micra opptil 100 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.



