BMW iX4 vs Leapmotor C10

BMW iX4 leder 8 til 1

Største forskjeller: DC-hurtiglading — BMW iX4 400 kW, Leapmotor C10 180 kW · WLTP-rekkevidde — BMW iX4 828 km, Leapmotor C10 510 km · Effekt — BMW iX4 469 hk, Leapmotor C10 299 hk.

BMW iX4

BMW iX4 er en elektrisk SUV i segment D med firehjulsdrift (AWD): 374–469 hestekrefter, opptil 828 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) med opptil 400 kW.

Leapmotor C10

Leapmotor C10 er en SUV i D-segmentet i tre varianter: WLTP-rekkevidde fra 420 til 510 km, effekt fra 218 til 571 hk.

Profil mot markedet: BMW iX4 vs Leapmotor C10

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

BMW iX4 eller Leapmotor C10 — hvem vinner hvor

BMW iX4 leder 8 til 1

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmBMW iX4 +318 km
    BMW iX4
    828
    Leapmotor C10
    510
  • Batteri kWhBMW iX4 +26,8 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Leapmotor C10
    81,9
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,3 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Leapmotor C10
    18
  • Effekt hkBMW iX4 +170 hk
    BMW iX4
    469
    Leapmotor C10
    299
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,7 s
    BMW iX4
    4,9
    Leapmotor C10
    6,6
  • Toppfart km/hBMW iX4 +20 km/h
    BMW iX4
    210
    Leapmotor C10
    190
  • DC-hurtiglading kWBMW iX4 +220 kW
    BMW iX4
    400
    Leapmotor C10
    180
  • AC-lading kWIngen forskjell
    BMW iX4
    11
    Leapmotor C10
    11
  • Vekt ↓ kgLeapmotor C10 −275 kg
    BMW iX4
    2305
    Leapmotor C10
    2030
  • Bagasjerom lBMW iX4 +55 l
    BMW iX4
    490
    Leapmotor C10
    435

Legg til en tredje bil

Tekniske data: BMW iX4 vs Leapmotor C10

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: BMW iX4 vs Leapmotor C10
Nøkkelparametere BMW iX4
50 xDrive
Leapmotor C10
Design Long Range RWD (81,9 kWh)
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde828 km510 kmBMW +318 km
Batteri108,7 kWh81,9 kWhBMW +26,8 kWh
Forbruk ↓15,7 kWh/100 km18 kWh/100 kmBMW −2,3 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading400 kW180 kWBMW +220 kW
AC-lading11 kW11 kWIngen forskjell
Ladetid ⚠21 min 10–80%22 min 30–80%1 min
Rekkevidde per lademinutt27,6 km/min11,6 km/minBMW +16 km/min
Spenning800 V800 VIngen forskjell
Ytelse og drivlinje
Effekt469 hk299 hkBMW +170 hk
0–100 km/h ↓4,9 s6,6 sBMW −1,7 s
Toppfart210 km/h190 km/hBMW +20 km/h
DrivlinjeAWDRWDannen type
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2305 kg2030 kgLeapmotor −275 kg
Bagasjerom490 l435 lBMW +55 l
V2L (ekstern strøm)JaJa—
Lengde4782 mm4739 mmBMW +43 mm
Bredde1895 mm1900 mmLeapmotor +5 mm
Høyde1595 mm1680 mmLeapmotor +85 mm
Akseavstand2897 mm2825 mmBMW +72 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

BMW iX4

Kostnad per 100 km4,71
Per måned59
Per år707

Leapmotor C10

Kostnad per 100 km5,4
Per måned67
Per år810

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

BMW iX4

Leapmotor C10

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — BMW iX4 eller Leapmotor C10?

BMW iX4 går lengst: 828 km WLTP mot 510 km for Leapmotor C10. Det er en forskjell på 318 km.

Hvordan skiller drivlinjene til BMW iX4 og Leapmotor C10 seg fra hverandre?

BMW iX4 har AWD og 469 hk. Leapmotor C10 har RWD og 299 hk.

Hvilken er kraftigst — BMW iX4 eller Leapmotor C10?

BMW iX4 er sterkere: 469 hk mot 299 hk for Leapmotor C10. Gapet er 170 hk.

Hvilken har størst bagasjerom?

BMW iX4 rommer mer: 490 l mot 435 l i Leapmotor C10. Forskjellen er 55 l.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.