Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV

Bentley Torcal leder 7 til 2

Største forskjeller: Effekt — Bentley Torcal 888 hk, Mercedes EQS SUV 360 hk · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Mercedes EQS SUV 5,8 s · Ladetid 10–80% — Bentley Torcal 16 min, Mercedes EQS SUV 31 min.

Bentley Torcal

Bentley Torcal er den første elektriske SUV-en fra Bentley: Den har et batteri på 108,7 kWh, en rekkevidde opptil 603 km (WLTP), og en effekt på enten 821 eller 888 hestekrefter.

Mercedes EQS SUV

Mercedes EQS SUV er en elektrisk bil i segmentet F, som tilbyr firehjulsdrift og rekkevidde (WLTP) som overstiger 600 km i de fleste konfigurasjoner.

Profil mot markedet: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Bentley Torcal eller Mercedes EQS SUV — hvem vinner hvor

Bentley Torcal leder 7 til 2

Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmMercedes EQS SUV +10 km
    Bentley Torcal
    603
    Mercedes EQS SUV
    613
  • Batteri kWhBentley Torcal +0,7 kWh
    Bentley Torcal
    108,7
    Mercedes EQS SUV
    108
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −1,9 kWh/100 km
    Bentley Torcal
    18
    Mercedes EQS SUV
    19,9
  • Effekt hkBentley Torcal +528 hk
    Bentley Torcal
    888
    Mercedes EQS SUV
    360
  • 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −2,9 s
    Bentley Torcal
    2,9
    Mercedes EQS SUV
    5,8
  • Toppfart km/hBentley Torcal +50 km/h
    Bentley Torcal
    260
    Mercedes EQS SUV
    210
  • DC-hurtiglading kWMangler data
    Bentley Torcal
    —
    Mercedes EQS SUV
    200
  • AC-lading kWMangler data
    Bentley Torcal
    —
    Mercedes EQS SUV
    11
  • Ladetid ↓ minBentley Torcal −15 min
    Bentley Torcal
    16
    Mercedes EQS SUV
    31
  • Vekt ↓ kgBentley Torcal −15 kg
    Bentley Torcal
    2720
    Mercedes EQS SUV
    2735
  • Bagasjerom lMercedes EQS SUV +185 l
    Bentley Torcal
    460
    Mercedes EQS SUV
    645

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
Nøkkelparametere Bentley Torcal
S
Mercedes EQS SUV
450 4MATIC
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde603 km613 kmMercedes +10 km
Batteri108,7 kWh108 kWhBentley +0,7 kWh
Forbruk ↓18 kWh/100 km19,9 kWh/100 kmBentley −1,9 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading—200 kW—
AC-lading—11 kW—
Ladetid 10–80% ↓16 min31 minBentley −15 min
Rekkevidde per lademinutt26,4 km/min13,8 km/minBentley +12,6 km/min
Spenning—400 V—
Ytelse og drivlinje
Effekt888 hk360 hkBentley +528 hk
0–100 km/h ↓2,9 s5,8 sBentley −2,9 s
Toppfart260 km/h210 km/hBentley +50 km/h
DrivlinjeAWDAWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2720 kg2735 kgBentley −15 kg
Bagasjerom460 l645 lMercedes +185 l
Lengde5008 mm5125 mmMercedes +117 mm
Bredde2025 mm1959 mmBentley +66 mm
Høyde1677 mm1718 mmMercedes +41 mm
Akseavstand3023 mm3210 mmMercedes +187 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Bentley Torcal

Kostnad per 100 km5,4
Per måned67
Per år810

Mercedes EQS SUV

Kostnad per 100 km5,97
Per måned75
Per år896

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Bentley Torcal

Mercedes EQS SUV

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment F

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvorfor har Bentley Torcal et større batteri, men kortere rekkevidde enn Mercedes EQS SUV?

Bentley Torcal har 108,7 kWh og dekker 603 km, mens Mercedes EQS SUV med sitt 108 kWh batteri dekker 613 km. Energiforbruk avgjør det: 18 mot 19,9 kWh/100 km.

Hvilken er kraftigst — Bentley Torcal eller Mercedes EQS SUV?

Bentley Torcal er sterkere: 888 hk mot 360 hk for Mercedes EQS SUV. Gapet er 528 hk.

Hvilken har størst bagasjerom?

Mercedes EQS SUV rommer mer: 645 l mot 460 l i Bentley Torcal. Forskjellen er 185 l.

Hvilken er billigst å kjøre?

Bentley Torcal bruker mindre strøm: 18 kWh/100 km mot 19,9 kWh/100 km i Mercedes EQS SUV. Over 15000 km i året er det en forskjell på 285 kWh — kalkulatoren på denne siden gjør det om til penger.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.