Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Bentley Torcal leder 6 til 3
Største forskjeller: 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Lotus Eletre 4,5 s · Bagasjerom — Bentley Torcal 460 l, Lotus Eletre 688 l · Effekt — Bentley Torcal 888 hk, Lotus Eletre 612 hk.
Bentley Torcal
Bentley Torcal er den første elektriske SUV-en fra Bentley: Den har et batteri på 108,7 kWh, en rekkevidde opptil 603 km (WLTP), og en effekt på enten 821 eller 888 hestekrefter.
Lotus Eletre
En elektrisk SUV i segment F, som kombinerer høy ytelse med rask DC-lading og et stort bagasjerom.
Profil mot markedet: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Bentley Torcal eller Lotus Eletre — hvem vinner hvor
Bentley Torcal leder 6 til 3
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmBentley Torcal +3 km
- Batteri kWhLotus Eletre +3,3 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −3,4 kWh/100 km
- Effekt hkBentley Torcal +276 hk
- 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −1,6 s
- Toppfart km/hBentley Torcal +2 km/h
- DC-hurtiglading kWMangler data
- AC-lading kWMangler data
- Ladetid ↓ minBentley Torcal −4 min
- Vekt ↓ kgLotus Eletre −125 kg
- Bagasjerom lLotus Eletre +228 l
Tekniske data: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Bentley Torcal S | Lotus EletreBase | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 603 km | 600 km | Bentley +3 km |
| Batteri | 108,7 kWh | 112 kWh | Lotus +3,3 kWh |
| Forbruk ↓ | 18 kWh/100 km | 21,4 kWh/100 km | Bentley −3,4 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | — | 350 kW | — |
| AC-lading | — | 22 kW | — |
| Ladetid 10–80% ↓ | 16 min | 20 min | Bentley −4 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 26,4 km/min | 21 km/min | Bentley +5,4 km/min |
| Spenning | — | 800 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 888 hk | 612 hk | Bentley +276 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 2,9 s | 4,5 s | Bentley −1,6 s |
| Toppfart | 260 km/h | 258 km/h | Bentley +2 km/h |
| Drivlinje | AWD | AWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2720 kg | 2595 kg | Lotus −125 kg |
| Bagasjerom | 460 l | 688 l | Lotus +228 l |
| Lengde | 5008 mm | 5103 mm | Lotus +95 mm |
| Bredde | 2025 mm | 2019 mm | Bentley +6 mm |
| Høyde | 1677 mm | 1630 mm | Bentley +47 mm |
| Akseavstand | 3023 mm | 3019 mm | Bentley +4 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Bentley Torcal
Lotus Eletre
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Bentley Torcal
Lotus Eletre
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment F
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvorfor har Lotus Eletre et større batteri, men kortere rekkevidde enn Bentley Torcal?
Lotus Eletre har 112 kWh og dekker 600 km, mens Bentley Torcal med sitt 108,7 kWh batteri dekker 603 km. Energiforbruk avgjør det: 21,4 mot 18 kWh/100 km.
Hvilken er kraftigst — Bentley Torcal eller Lotus Eletre?
Bentley Torcal er sterkere: 888 hk mot 612 hk for Lotus Eletre. Gapet er 276 hk.
Hvilken har størst bagasjerom?
Lotus Eletre rommer mer: 688 l mot 460 l i Bentley Torcal. Forskjellen er 228 l.
Hvilken er billigst å kjøre?
Bentley Torcal bruker mindre strøm: 18 kWh/100 km mot 21,4 kWh/100 km i Lotus Eletre. Over 15000 km i året er det en forskjell på 510 kWh — kalkulatoren på denne siden gjør det om til penger.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.


