Bentley Torcal vs Lucid Gravity

Uavgjort: 4 til 4

Største forskjeller: Bagasjerom — Bentley Torcal 460 l, Lucid Gravity 780 l · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Lucid Gravity 3,6 s · WLTP-rekkevidde — Bentley Torcal 603 km, Lucid Gravity 748 km.

Bentley Torcal

Bentley Torcal er den første elektriske SUV-en fra Bentley: Den har et batteri på 108,7 kWh, en rekkevidde opptil 603 km (WLTP), og en effekt på enten 821 eller 888 hestekrefter.

Lucid Gravity

Lucid Gravity er en SUV i F-segmentet, og den tilbyr to varianter med firehjulsdrift (AWD) som har høy ytelse og en rekkevidde på opptil 748 km i Grand Touring-utgaven.

Profil mot markedet: Bentley Torcal vs Lucid Gravity

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Bentley Torcal eller Lucid Gravity — hvem vinner hvor

Uavgjort: 4 til 4

Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmLucid Gravity +145 km
    Bentley Torcal
    603
    Lucid Gravity
    748
  • Batteri kWhLucid Gravity +14,3 kWh
    Bentley Torcal
    108,7
    Lucid Gravity
    123
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −0,2 kWh/100 km
    Bentley Torcal
    18
    Lucid Gravity
    18,2
  • Effekt hkBentley Torcal +49 hk
    Bentley Torcal
    888
    Lucid Gravity
    839
  • 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −0,7 s
    Bentley Torcal
    2,9
    Lucid Gravity
    3,6
  • Toppfart km/hBentley Torcal +10 km/h
    Bentley Torcal
    260
    Lucid Gravity
    250
  • DC-hurtiglading kWMangler data
    Bentley Torcal
    —
    Lucid Gravity
    400
  • AC-lading kWMangler data
    Bentley Torcal
    —
    Lucid Gravity
    11
  • Ladetid ↓ minMangler data
    Bentley Torcal
    16
    Lucid Gravity
    —
  • Vekt ↓ kgLucid Gravity −70 kg
    Bentley Torcal
    2720
    Lucid Gravity
    2650
  • Bagasjerom lLucid Gravity +320 l
    Bentley Torcal
    460
    Lucid Gravity
    780

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Bentley Torcal vs Lucid Gravity

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Bentley Torcal vs Lucid Gravity
Nøkkelparametere Bentley Torcal
S
Lucid Gravity
Grand Touring
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde603 km748 kmLucid +145 km
Batteri108,7 kWh123 kWhLucid +14,3 kWh
Forbruk ↓18 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBentley −0,2 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading—400 kW—
AC-lading—11 kW—
Ladetid 10–80% ↓16 min——
Rekkevidde per lademinutt26,4 km/min——
Spenning—800 V—
Ytelse og drivlinje
Effekt888 hk839 hkBentley +49 hk
0–100 km/h ↓2,9 s3,6 sBentley −0,7 s
Toppfart260 km/h250 km/hBentley +10 km/h
DrivlinjeAWDAWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2720 kg2650 kgLucid −70 kg
Bagasjerom460 l780 lLucid +320 l
Lengde5008 mm5034 mmLucid +26 mm
Bredde2025 mm2024 mmBentley +1 mm
Høyde1677 mm1660 mmBentley +17 mm
Akseavstand3023 mm3035 mmLucid +12 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Bentley Torcal

Kostnad per 100 km5,4
Per måned67
Per år810

Lucid Gravity

Kostnad per 100 km5,46
Per måned68
Per år819

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Bentley Torcal

Lucid Gravity

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment F

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — Bentley Torcal eller Lucid Gravity?

Lucid Gravity går lengst: 748 km WLTP mot 603 km for Bentley Torcal. Det er en forskjell på 145 km.

Hvilken har størst bagasjerom?

Lucid Gravity rommer mer: 780 l mot 460 l i Bentley Torcal. Forskjellen er 320 l.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.