Škoda Elroq vs Xpeng L03
Škoda Elroq leidt 6 tegen 3
Grootste verschillen: Laadtijd 10–80% — Škoda Elroq 29 min, Xpeng L03 20 min · DC-laden — Škoda Elroq 165 kW, Xpeng L03 236 kW · Bagageruimte — Škoda Elroq 470 l, Xpeng L03 367 l.
Škoda Elroq
De Škoda Elroq is een elektrische SUV in het segment C met achterwielaandrijving (RWD) of vierwielaandrijving (AWD): hij levert vermogens van 190–340 pk, heeft een bereik tot 576 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 165 kW.
Xpeng L03
De Xpeng L03 is een SUV uit het C-segment, in modeljaar 2026 in drie varianten: WLTP-actieradius van 440 tot 520 km, vermogen van 222 tot 431 pk.
Profiel tegenover de markt: Škoda Elroq vs Xpeng L03
Škoda Elroq85x
Xpeng L03Long Range RWD
Škoda Elroq of Xpeng L03 — wie wint waar
Škoda Elroq leidt 6 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmŠkoda Elroq +56 km
- Accu kWhŠkoda Elroq +5,8 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,5 kWh/100 km
- Vermogen pkŠkoda Elroq +50 pk
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −0,4 s
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWXpeng L03 +71 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minXpeng L03 −9 min
- Gewicht ↓ kgXpeng L03 −192 kg
- Bagageruimte lŠkoda Elroq +103 l
Technische gegevens: Škoda Elroq vs Xpeng L03
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Škoda Elroq85x | Xpeng L03Long Range RWD | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 576 km | 520 km | Škoda +56 km |
| Accu | 77 kWh | 71,2 kWh | Škoda +5,8 kWh |
| Verbruik ↓ | 15,5 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Škoda −0,5 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 165 kW | 236 kW | Xpeng +71 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 29 min | 20 min | Xpeng −9 min |
| Actieradius per laadminuut | 13,9 km/min | 18,2 km/min | Xpeng +4,3 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 299 pk | 249 pk | Škoda +50 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,2 s | 6,6 s | Škoda −0,4 s |
| Topsnelheid | 180 km/h | 180 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2132 kg | 1940 kg | Xpeng −192 kg |
| Bagageruimte | 470 l | 367 l | Škoda +103 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4488 mm | 4650 mm | Xpeng +162 mm |
| Breedte | 1884 mm | 1920 mm | Xpeng +36 mm |
| Hoogte | 1620 mm | 1600 mm | Škoda +20 mm |
| Wielbasis | 2766 mm | 2850 mm | Xpeng +84 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Škoda Elroq
Xpeng L03
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Škoda Elroq
Xpeng L03
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment C
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Škoda Elroq of Xpeng L03?
De Škoda Elroq gaat verder: 576 km WLTP tegenover de 520 km van de Xpeng L03. Dat is een verschil van 56 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Škoda Elroq en de Xpeng L03?
De Škoda Elroq heeft AWD en 299 pk. De Xpeng L03 heeft RWD en 249 pk.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Škoda Elroq biedt meer: 470 l tegenover 367 l in de Xpeng L03. Het verschil is 103 l.
Welke laadt sneller?
De Škoda Elroq accepteert tot 165 kW DC, de Xpeng L03 tot 236 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 29 en 20 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




