Kia Niro EV vs Škoda Elroq
Škoda Elroq leidt 8 tegen 2
Grootste verschillen: DC-laden — Kia Niro EV 80 kW, Škoda Elroq 165 kW · Laadtijd 10–80% — Kia Niro EV 43 min, Škoda Elroq 29 min · Vermogen — Kia Niro EV 204 pk, Škoda Elroq 299 pk.
Kia Niro EV
De Kia Niro EV is een elektrische crossover in het C-segment, die wordt aangedreven door de voorwielen en een bereik heeft tot 460 km volgens de WLTP-cyclus.
Škoda Elroq
De Škoda Elroq is een elektrische SUV in het segment C met achterwielaandrijving (RWD) of vierwielaandrijving (AWD): hij levert vermogens van 190–340 pk, heeft een bereik tot 576 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 165 kW.
Profiel tegenover de markt: Kia Niro EV vs Škoda Elroq
Kia Niro EV64.8 kWh
Škoda Elroq85x
Kia Niro EV of Škoda Elroq — wie wint waar
Škoda Elroq leidt 8 tegen 2
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmŠkoda Elroq +116 km
- Accu kWhŠkoda Elroq +12,2 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,7 kWh/100 km
- Vermogen pkŠkoda Elroq +95 pk
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,6 s
- Topsnelheid km/hŠkoda Elroq +13 km/h
- DC-laden kWŠkoda Elroq +85 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minŠkoda Elroq −14 min
- Gewicht ↓ kgKia Niro EV −522 kg
- Bagageruimte lKia Niro EV +5 l
Technische gegevens: Kia Niro EV vs Škoda Elroq
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Kia Niro EV64.8 kWh | Škoda Elroq85x | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 460 km | 576 km | Škoda +116 km |
| Accu | 64,8 kWh | 77 kWh | Škoda +12,2 kWh |
| Verbruik ↓ | 16,2 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −0,7 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 80 kW | 165 kW | Škoda +85 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 43 min | 29 min | Škoda −14 min |
| Actieradius per laadminuut | 7,5 km/min | 13,9 km/min | Škoda +6,4 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 204 pk | 299 pk | Škoda +95 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 6,2 s | Škoda −1,6 s |
| Topsnelheid | 167 km/h | 180 km/h | Škoda +13 km/h |
| Aandrijving | FWD | AWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1610 kg | 2132 kg | Kia −522 kg |
| Bagageruimte | 475 l | 470 l | Kia +5 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4420 mm | 4488 mm | Škoda +68 mm |
| Breedte | 1825 mm | 1884 mm | Škoda +59 mm |
| Hoogte | 1570 mm | 1620 mm | Škoda +50 mm |
| Wielbasis | 2720 mm | 2766 mm | Škoda +46 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Kia Niro EV
Škoda Elroq
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Kia Niro EV
Škoda Elroq
Andere vergelijkingen in deze klasse: Crossover / SUV, segment C
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Kia Niro EV of Škoda Elroq?
De Škoda Elroq gaat verder: 576 km WLTP tegenover de 460 km van de Kia Niro EV. Dat is een verschil van 116 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Kia Niro EV en de Škoda Elroq?
De Kia Niro EV heeft FWD en 204 pk. De Škoda Elroq heeft AWD en 299 pk.
Welke is krachtiger — Kia Niro EV of Škoda Elroq?
De Škoda Elroq is sterker: 299 pk tegenover de 204 pk van de Kia Niro EV. Het verschil is 95 pk.
Welke laadt sneller?
De Kia Niro EV accepteert tot 80 kW DC, de Škoda Elroq tot 165 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 43 en 29 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



