Hyundai Ioniq 6 N vs Mercedes CLA
Mercedes CLA leidt 6 tegen 4
Grootste verschillen: Vermogen — Hyundai Ioniq 6 N 609 pk, Mercedes CLA 272 pk · 0–100 km/h — Hyundai Ioniq 6 N 3,4 s, Mercedes CLA 6,7 s · WLTP-actieradius — Hyundai Ioniq 6 N 487 km, Mercedes CLA 792 km.
Hyundai Ioniq 6 N
Een sportieve sedan in het D-segment met hoge prestaties, voorzien van vierwielaandrijving en snelladen (DC).
Mercedes CLA
De elektrische sedan in het segment D wordt aangeboden in vier verschillende aandrijfvarianten en heeft een WLTP-bereik tot 792 kilometer.
Profiel tegenover de markt: Hyundai Ioniq 6 N vs Mercedes CLA
Hyundai Ioniq 6 NN
Mercedes CLACLA 250+
Hyundai Ioniq 6 N of Mercedes CLA — wie wint waar
Mercedes CLA leidt 6 tegen 4
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmMercedes CLA +305 km
- Accu kWhMercedes CLA +1 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmMercedes CLA −6,4 kWh/100 km
- Vermogen pkHyundai Ioniq 6 N +337 pk
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 6 N −3,3 s
- Topsnelheid km/hHyundai Ioniq 6 N +47 km/h
- DC-laden kWMercedes CLA +60 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minHyundai Ioniq 6 N −4 min
- Gewicht ↓ kgMercedes CLA −186 kg
- Bagageruimte lMercedes CLA +34 l
Technische gegevens: Hyundai Ioniq 6 N vs Mercedes CLA
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Hyundai Ioniq 6 NN | Mercedes CLACLA 250+ | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 487 km | 792 km | Mercedes +305 km |
| Accu | 84 kWh | 85 kWh | Mercedes +1 kWh |
| Verbruik ↓ | 18,7 kWh/100 km | 12,3 kWh/100 km | Mercedes −6,4 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 260 kW | 320 kW | Mercedes +60 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 18 min | 22 min | Hyundai −4 min |
| Actieradius per laadminuut | 18,9 km/min | 25,2 km/min | Mercedes +6,3 km/min |
| Spanning | 800 V | 800 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 609 pk | 272 pk | Hyundai +337 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 3,4 s | 6,7 s | Hyundai −3,3 s |
| Topsnelheid | 257 km/h | 210 km/h | Hyundai +47 km/h |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2166 kg | 1980 kg | Mercedes −186 kg |
| Bagageruimte | 371 l | 405 l | Mercedes +34 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Nee | alleen Hyundai |
| Lengte | 4935 mm | 4723 mm | Hyundai +212 mm |
| Breedte | 1940 mm | 1855 mm | Hyundai +85 mm |
| Hoogte | 1495 mm | 1468 mm | Hyundai +27 mm |
| Wielbasis | 2965 mm | 2790 mm | Hyundai +175 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Hyundai Ioniq 6 N
Mercedes CLA
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Hyundai Ioniq 6 N
Mercedes CLA
Andere vergelijkingen in deze klasse: Sedan, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Hyundai Ioniq 6 N of Mercedes CLA?
De Mercedes CLA gaat verder: 792 km WLTP tegenover de 487 km van de Hyundai Ioniq 6 N. Dat is een verschil van 305 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Hyundai Ioniq 6 N en de Mercedes CLA?
De Hyundai Ioniq 6 N heeft AWD en 609 pk. De Mercedes CLA heeft RWD en 272 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Hyundai Ioniq 6 N — zijn accu van 84 kWh werkt dan als stroombron. De Mercedes CLA biedt dit met 85 kWh niet aan.
Welke is krachtiger — Hyundai Ioniq 6 N of Mercedes CLA?
De Hyundai Ioniq 6 N is sterker: 609 pk tegenover de 272 pk van de Mercedes CLA. Het verschil is 337 pk.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




