Hyundai Ioniq 6 N vs Mazda 6e
Hyundai Ioniq 6 N leidt 7 tegen 3
Grootste verschillen: Vermogen — Hyundai Ioniq 6 N 609 pk, Mazda 6e 258 pk · 0–100 km/h — Hyundai Ioniq 6 N 3,4 s, Mazda 6e 7,3 s · Topsnelheid — Hyundai Ioniq 6 N 257 km/h, Mazda 6e 175 km/h.
Hyundai Ioniq 6 N
Een sportieve sedan in het D-segment met hoge prestaties, voorzien van vierwielaandrijving en snelladen (DC).
Mazda 6e
De Mazda 6e is een elektrische sedan in het segment D, met een bereik tot 560 km en snelladen (DC) met een vermogen van 200 kW.
Profiel tegenover de markt: Hyundai Ioniq 6 N vs Mazda 6e
Hyundai Ioniq 6 NN
Mazda 6e78 kWh
Hyundai Ioniq 6 N of Mazda 6e — wie wint waar
Hyundai Ioniq 6 N leidt 7 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmMazda 6e +73 km
- Accu kWhHyundai Ioniq 6 N +6 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmMazda 6e −2,6 kWh/100 km
- Vermogen pkHyundai Ioniq 6 N +351 pk
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 6 N −3,9 s
- Topsnelheid km/hHyundai Ioniq 6 N +82 km/h
- DC-laden kWHyundai Ioniq 6 N +60 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minHyundai Ioniq 6 N −6 min
- Gewicht ↓ kgMazda 6e −151 kg
- Bagageruimte lHyundai Ioniq 6 N +35 l
Technische gegevens: Hyundai Ioniq 6 N vs Mazda 6e
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Hyundai Ioniq 6 NN | Mazda 6e78 kWh | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 487 km | 560 km | Mazda +73 km |
| Accu | 84 kWh | 78 kWh | Hyundai +6 kWh |
| Verbruik ↓ | 18,7 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km | Mazda −2,6 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 260 kW | 200 kW | Hyundai +60 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 18 min | 24 min | Hyundai −6 min |
| Actieradius per laadminuut | 18,9 km/min | 16,3 km/min | Hyundai +2,6 km/min |
| Spanning | 800 V | — | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 609 pk | 258 pk | Hyundai +351 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 3,4 s | 7,3 s | Hyundai −3,9 s |
| Topsnelheid | 257 km/h | 175 km/h | Hyundai +82 km/h |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2166 kg | 2015 kg | Mazda −151 kg |
| Bagageruimte | 371 l | 336 l | Hyundai +35 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Nee | alleen Hyundai |
| Lengte | 4935 mm | 4921 mm | Hyundai +14 mm |
| Breedte | 1940 mm | 1890 mm | Hyundai +50 mm |
| Hoogte | 1495 mm | 1491 mm | Hyundai +4 mm |
| Wielbasis | 2965 mm | 2895 mm | Hyundai +70 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Hyundai Ioniq 6 N
Mazda 6e
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Hyundai Ioniq 6 N
Mazda 6e
Andere vergelijkingen in deze klasse: Sedan, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Hyundai Ioniq 6 N of Mazda 6e?
De Mazda 6e gaat verder: 560 km WLTP tegenover de 487 km van de Hyundai Ioniq 6 N. Dat is een verschil van 73 km.
Waarom heeft de Hyundai Ioniq 6 N een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Mazda 6e?
De Hyundai Ioniq 6 N heeft 84 kWh en legt 487 km af, terwijl de Mazda 6e met zijn accu van 78 kWh 560 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 18,7 tegenover 16,1 kWh/100 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Hyundai Ioniq 6 N en de Mazda 6e?
De Hyundai Ioniq 6 N heeft AWD en 609 pk. De Mazda 6e heeft RWD en 258 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Hyundai Ioniq 6 N — zijn accu van 84 kWh werkt dan als stroombron. De Mazda 6e biedt dit met 78 kWh niet aan.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.


