Dacia Spring vs Fiat 500e

Fiat 500e leidt 6 tegen 3

Grootste verschillen: Bagageruimte — Dacia Spring 325 l, Fiat 500e 185 l · DC-laden — Dacia Spring 50 kW, Fiat 500e 85 kW · Accu — Dacia Spring 27,5 kWh, Fiat 500e 42 kWh.

Dacia Spring

De tweede generatie Dacia Spring is een compacte hatchback van segment A met een batterij van 27,5 kWh, een WLTP-bereik van 250 kilometer en een vermogen van 82 pk.

Fiat 500e

De Fiat 500e is een compacte hatchback van segment A, verkrijgbaar in twee verschillende vermogensvarianten en met verschillende batterijcapaciteiten.

Profiel tegenover de markt: Dacia Spring vs Fiat 500e

WLTP-actieradiusAccuVermogenDC-laden0–100 km/h

Dacia Spring of Fiat 500e — wie wint waar

Fiat 500e leidt 6 tegen 3

De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.

Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.

  • WLTP-actieradius kmFiat 500e +70 km
    Dacia Spring
    250
    Fiat 500e
    320
  • Accu kWhFiat 500e +14,5 kWh
    Dacia Spring
    27,5
    Fiat 500e
    42
  • Verbruik ↓ kWh/100 kmDacia Spring −1,7 kWh/100 km
    Dacia Spring
    12,7
    Fiat 500e
    14,4
  • Vermogen pkFiat 500e +36 pk
    Dacia Spring
    82
    Fiat 500e
    118
  • 0–100 km/h ↓ sFiat 500e −3,1 s
    Dacia Spring
    12,1
    Fiat 500e
    9
  • Topsnelheid km/hFiat 500e +20 km/h
    Dacia Spring
    130
    Fiat 500e
    150
  • DC-laden kWFiat 500e +35 kW
    Dacia Spring
    50
    Fiat 500e
    85
  • AC-laden kWGeen gegevens
    Dacia Spring
    —
    Fiat 500e
    11
  • Gewicht ↓ kgDacia Spring −213 kg
    Dacia Spring
    1187
    Fiat 500e
    1400
  • Bagageruimte lDacia Spring +140 l
    Dacia Spring
    325
    Fiat 500e
    185

Voeg een derde auto toe

Technische gegevens: Dacia Spring vs Fiat 500e

Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens

Technische gegevens: Dacia Spring vs Fiat 500e
Belangrijkste parameters Dacia Spring
Electric 80
Fiat 500e
42 kWh
Verschil
Actieradius en energie
WLTP-actieradius250 km320 kmFiat +70 km
Accu27,5 kWh42 kWhFiat +14,5 kWh
Verbruik ↓12,7 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmDacia −1,7 kWh/100 km
Laden
DC-laden50 kW85 kWFiat +35 kW
AC-laden—11 kW—
Laadtijd ⚠30 min 10–80%35 min 0–80%5 min
Actieradius per laadminuut5,8 km/min7,3 km/minFiat +1,5 km/min
Spanning—400 V—
Prestaties en aandrijving
Vermogen82 pk118 pkFiat +36 pk
0–100 km/h ↓12,1 s9 sFiat −3,1 s
Topsnelheid130 km/h150 km/hFiat +20 km/h
AandrijvingFWDFWD—
Praktisch gebruik
Gewicht ↓1187 kg1400 kgDacia −213 kg
Bagageruimte325 l185 lDacia +140 l
V2L (externe stroomvoorziening)JaNeealleen Dacia
Lengte3855 mm3632 mmDacia +223 mm
Breedte1722 mm1683 mmDacia +39 mm
Hoogte1519 mm1527 mmFiat +8 mm
Wielbasis2492 mm2322 mmDacia +170 mm

De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.

Energiekostencalculator

Dacia Spring

Kosten per 100 km3,81
Per maand48
Per jaar571

Fiat 500e

Kosten per 100 km4,32
Per maand54
Per jaar648

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Videorecensies van beide modellen

Dacia Spring

Fiat 500e

Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment A

Veelgestelde vragen over deze vergelijking

Welke heeft een grotere actieradius — Dacia Spring of Fiat 500e?

De Fiat 500e gaat verder: 320 km WLTP tegenover de 250 km van de Dacia Spring. Dat is een verschil van 70 km.

Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?

Alleen de Dacia Spring — zijn accu van 27,5 kWh werkt dan als stroombron. De Fiat 500e biedt dit met 42 kWh niet aan.

Welke is krachtiger — Dacia Spring of Fiat 500e?

De Fiat 500e is sterker: 118 pk tegenover de 82 pk van de Dacia Spring. Het verschil is 36 pk.

Welke heeft de grootste kofferbak?

De Dacia Spring biedt meer: 325 l tegenover 185 l in de Fiat 500e. Het verschil is 140 l.

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.