Citroën ë-C5 Aircross vs Škoda Elroq
Škoda Elroq leidt 6 tegen 3
Grootste verschillen: 0–100 km/h — Citroën ë-C5 Aircross 8,8 s, Škoda Elroq 6,2 s · Vermogen — Citroën ë-C5 Aircross 231 pk, Škoda Elroq 299 pk · Accu — Citroën ë-C5 Aircross 96,9 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.
Citroën ë-C5 Aircross
De Citroën ë-C5 Aircross is een SUV in het C-segment en biedt twee varianten met een groot bereik en vermogen, beide aangedreven door de voorwielen (FWD).
Škoda Elroq
De Škoda Elroq is een elektrische SUV in het segment C met achterwielaandrijving (RWD) of vierwielaandrijving (AWD): hij levert vermogens van 190–340 pk, heeft een bereik tot 576 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 165 kW.
Profiel tegenover de markt: Citroën ë-C5 Aircross vs Škoda Elroq
Citroën ë-C5 AircrossLong Range
Škoda Elroq85x
Citroën ë-C5 Aircross of Škoda Elroq — wie wint waar
Škoda Elroq leidt 6 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmCitroën ë-C5 Aircross +104 km
- Accu kWhCitroën ë-C5 Aircross +19,9 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −2,3 kWh/100 km
- Vermogen pkŠkoda Elroq +68 pk
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,6 s
- Topsnelheid km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- DC-laden kWŠkoda Elroq +5 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Gewicht ↓ kgŠkoda Elroq −39 kg
- Bagageruimte lCitroën ë-C5 Aircross +95 l
Technische gegevens: Citroën ë-C5 Aircross vs Škoda Elroq
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Citroën ë-C5 AircrossLong Range | Škoda Elroq85x | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 680 km | 576 km | Citroën +104 km |
| Accu | 96,9 kWh | 77 kWh | Citroën +19,9 kWh |
| Verbruik ↓ | 17,8 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −2,3 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 160 kW | 165 kW | Škoda +5 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd ⚠ | 27 min 20–80% | 29 min 10–80% | 2 min |
| Actieradius per laadminuut | 15,1 km/min | 13,9 km/min | Citroën +1,2 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 231 pk | 299 pk | Škoda +68 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 8,8 s | 6,2 s | Škoda −2,6 s |
| Topsnelheid | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Aandrijving | FWD | AWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2171 kg | 2132 kg | Škoda −39 kg |
| Bagageruimte | 565 l | 470 l | Citroën +95 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4652 mm | 4488 mm | Citroën +164 mm |
| Breedte | 1936 mm | 1884 mm | Citroën +52 mm |
| Hoogte | 1691 mm | 1620 mm | Citroën +71 mm |
| Wielbasis | 2784 mm | 2766 mm | Citroën +18 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Citroën ë-C5 Aircross
Škoda Elroq
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Citroën ë-C5 Aircross
Škoda Elroq
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment C
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Citroën ë-C5 Aircross of Škoda Elroq?
De Citroën ë-C5 Aircross gaat verder: 680 km WLTP tegenover de 576 km van de Škoda Elroq. Dat is een verschil van 104 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Citroën ë-C5 Aircross en de Škoda Elroq?
De Citroën ë-C5 Aircross heeft FWD en 231 pk. De Škoda Elroq heeft AWD en 299 pk.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Citroën ë-C5 Aircross biedt meer: 565 l tegenover 470 l in de Škoda Elroq. Het verschil is 95 l.
Welke laadt sneller?
De Citroën ë-C5 Aircross accepteert tot 160 kW DC, de Škoda Elroq tot 165 kW.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



