Audi A2 e-tron vs Cupra Born
Cupra Born leidt 4 tegen 2
Grootste verschillen: Vermogen — Audi A2 e-tron 231 pk, Cupra Born 326 pk · 0–100 km/h — Audi A2 e-tron 7 s, Cupra Born 5,6 s · Topsnelheid — Audi A2 e-tron 160 km/h, Cupra Born 200 km/h.
Audi A2 e-tron
De Audi A2 e-tron is een elektrische hatchback van het segment C, verkrijgbaar in vier verschillende aandrijfconfiguraties met een WLTP-bereik tot 646 kilometer.
Cupra Born
De Cupra Born is een hatchback uit het C-segment, in modeljaar 2026 in drie varianten: WLTP-actieradius van 484 tot 630 km, vermogen van 190 tot 326 pk.
Profiel tegenover de markt: Audi A2 e-tron vs Cupra Born
Audi A2 e-tron170 kW
Cupra BornVZ 79 kWh · modeljaar 2026
Audi A2 e-tron of Cupra Born — wie wint waar
Cupra Born leidt 4 tegen 2
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmAudi A2 e-tron +16 km
- Accu kWhGeen verschil
- Verbruik ↓ kWh/100 kmCupra Born −1,4 kWh/100 km
- Vermogen pkCupra Born +95 pk
- 0–100 km/h ↓ sCupra Born −1,4 s
- Topsnelheid km/hCupra Born +40 km/h
- DC-laden kWGeen verschil
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minGeen verschil
- Gewicht ↓ kgGeen gegevens
- Bagageruimte lAudi A2 e-tron +11 l
Technische gegevens: Audi A2 e-tron vs Cupra Born
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Audi A2 e-tron170 kW | Cupra BornVZ 79 kWh · modeljaar 2026 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 646 km | 630 km | Audi +16 km |
| Accu | 79 kWh | 79 kWh | Geen verschil |
| Verbruik ↓ | 13,9 kWh/100 km | 12,5 kWh/100 km | Cupra −1,4 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 183 kW | 183 kW | Geen verschil |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 29 min | 29 min | Geen verschil |
| Actieradius per laadminuut | 15,6 km/min | 15,2 km/min | Audi +0,4 km/min |
| Spanning | — | — | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 231 pk | 326 pk | Cupra +95 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7 s | 5,6 s | Cupra −1,4 s |
| Topsnelheid | 160 km/h | 200 km/h | Cupra +40 km/h |
| Aandrijving | RWD | RWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1910 kg | — | — |
| Bagageruimte | 396 l | 385 l | Audi +11 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Nee | alleen Audi |
| Lengte | — | — | — |
| Breedte | — | — | — |
| Hoogte | — | — | — |
| Wielbasis | — | — | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Audi A2 e-tron
Cupra Born
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Audi A2 e-tron
Cupra Born
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment C
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Audi A2 e-tron of Cupra Born?
De Audi A2 e-tron gaat verder: 646 km WLTP tegenover de 630 km van de Cupra Born. Dat is een verschil van 16 km.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Audi A2 e-tron — zijn accu van 79 kWh werkt dan als stroombron. De Cupra Born biedt dit met 79 kWh niet aan.
Welke is krachtiger — Audi A2 e-tron of Cupra Born?
De Cupra Born is sterker: 326 pk tegenover de 231 pk van de Audi A2 e-tron. Het verschil is 95 pk.
Welke laadt sneller?
De Audi A2 e-tron accepteert tot 183 kW DC, de Cupra Born tot 183 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 29 en 29 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



