Audi A2 e-tron vs Kia EV4
Audi A2 e-tron leidt 6 tegen 4
Grootste verschillen: DC-laden — Audi A2 e-tron 183 kW, Kia EV4 128 kW · Vermogen — Audi A2 e-tron 231 pk, Kia EV4 204 pk · 0–100 km/h — Audi A2 e-tron 7 s, Kia EV4 7,7 s.
Audi A2 e-tron
De Audi A2 e-tron is een elektrische hatchback van het segment C, verkrijgbaar in vier verschillende aandrijfconfiguraties met een WLTP-bereik tot 646 kilometer.
Kia EV4
De Kia EV4 is een elektrische hatchback uit het C-segment en biedt vier verschillende aandrijfvarianten met verschillende actieradiussen en prestaties.
Profiel tegenover de markt: Audi A2 e-tron vs Kia EV4
Audi A2 e-tron170 kW
Kia EV481.4 kWh FWD
Audi A2 e-tron of Kia EV4 — wie wint waar
Audi A2 e-tron leidt 6 tegen 4
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmAudi A2 e-tron +21 km
- Accu kWhKia EV4 +2,4 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −0,7 kWh/100 km
- Vermogen pkAudi A2 e-tron +27 pk
- 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −0,7 s
- Topsnelheid km/hKia EV4 +10 km/h
- DC-laden kWAudi A2 e-tron +55 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minAudi A2 e-tron −2 min
- Gewicht ↓ kgKia EV4 −89 kg
- Bagageruimte lKia EV4 +39 l
Technische gegevens: Audi A2 e-tron vs Kia EV4
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Audi A2 e-tron170 kW | Kia EV481.4 kWh FWD | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 646 km | 625 km | Audi +21 km |
| Accu | 79 kWh | 81,4 kWh | Kia +2,4 kWh |
| Verbruik ↓ | 13,9 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km | Audi −0,7 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 183 kW | 128 kW | Audi +55 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 29 min | 31 min | Audi −2 min |
| Actieradius per laadminuut | 15,6 km/min | 14,1 km/min | Audi +1,5 km/min |
| Spanning | — | 400 V | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 231 pk | 204 pk | Audi +27 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7 s | 7,7 s | Audi −0,7 s |
| Topsnelheid | 160 km/h | 170 km/h | Kia +10 km/h |
| Aandrijving | RWD | FWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1910 kg | 1821 kg | Kia −89 kg |
| Bagageruimte | 396 l | 435 l | Kia +39 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | — | 4430 mm | — |
| Breedte | — | 1860 mm | — |
| Hoogte | — | 1485 mm | — |
| Wielbasis | — | 2820 mm | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Audi A2 e-tron
Kia EV4
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Audi A2 e-tron
Kia EV4
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment C
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Audi A2 e-tron of Kia EV4?
De Audi A2 e-tron gaat verder: 646 km WLTP tegenover de 625 km van de Kia EV4. Dat is een verschil van 21 km.
Waarom heeft de Kia EV4 een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Audi A2 e-tron?
De Kia EV4 heeft 81,4 kWh en legt 625 km af, terwijl de Audi A2 e-tron met zijn accu van 79 kWh 646 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 14,6 tegenover 13,9 kWh/100 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Audi A2 e-tron en de Kia EV4?
De Audi A2 e-tron heeft RWD en 231 pk. De Kia EV4 heeft FWD en 204 pk.
Welke laadt sneller?
De Audi A2 e-tron accepteert tot 183 kW DC, de Kia EV4 tot 128 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 29 en 31 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.


