Alpine A290 vs Renault 5 E-Tech

Gelijkspel: 3-3

Grootste verschillen: Vermogen — Alpine A290 180 pk, Renault 5 E-Tech 150 pk · WLTP-actieradius — Alpine A290 380 km, Renault 5 E-Tech 430 km · Verbruik — Alpine A290 15,8 kWh/100 km, Renault 5 E-Tech 14,2 kWh/100 km.

Alpine A290

De Alpine A290 is een elektrische hatchback uit het B-segment met twee aandrijfvarianten met een vermogen van 180 pk tot 220 pk.

Renault 5 E-Tech

De Renault 5 E-Tech is een elektrische hatchback van het segment B met voorwielaandrijving (FWD): hij heeft een vermogen van 95–150 pk, een bereik tot 430 km volgens de WLTP-norm en ondersteunt DC-snelladen tot 100 kW.

Profiel tegenover de markt: Alpine A290 vs Renault 5 E-Tech

WLTP-actieradiusAccuVermogenDC-laden0–100 km/h

Alpine A290 of Renault 5 E-Tech — wie wint waar

Gelijkspel: 3-3

Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.

  • WLTP-actieradius kmRenault 5 E-Tech +50 km
    Alpine A290
    380
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Accu kWhGeen verschil
    Alpine A290
    52
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Verbruik ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −1,6 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Vermogen pkAlpine A290 +30 pk
    Alpine A290
    180
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,5 s
    Alpine A290
    7,4
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Topsnelheid km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Renault 5 E-Tech
    150
  • DC-laden kWGeen verschil
    Alpine A290
    100
    Renault 5 E-Tech
    100
  • AC-laden kWGeen verschil
    Alpine A290
    11
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Laadtijd ↓ minGeen verschil
    Alpine A290
    30
    Renault 5 E-Tech
    30
  • Gewicht ↓ kgRenault 5 E-Tech −34 kg
    Alpine A290
    1483
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Bagageruimte lGeen verschil
    Alpine A290
    326
    Renault 5 E-Tech
    326

Voeg een derde auto toe

Technische gegevens: Alpine A290 vs Renault 5 E-Tech

Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens

Technische gegevens: Alpine A290 vs Renault 5 E-Tech
Belangrijkste parameters Alpine A290
GT
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Verschil
Actieradius en energie
WLTP-actieradius380 km430 kmRenault +50 km
Accu52 kWh52 kWhGeen verschil
Verbruik ↓15,8 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmRenault −1,6 kWh/100 km
Laden
DC-laden100 kW100 kWGeen verschil
AC-laden11 kW11 kWGeen verschil
Laadtijd 15–80% ↓30 min30 minGeen verschil
Actieradius per laadminuut8,2 km/min9,3 km/minRenault +1,1 km/min
Spanning400 V400 VGeen verschil
Prestaties en aandrijving
Vermogen180 pk150 pkAlpine +30 pk
0–100 km/h ↓7,4 s7,9 sAlpine −0,5 s
Topsnelheid160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
AandrijvingFWDFWD—
Praktisch gebruik
Gewicht ↓1483 kg1449 kgRenault −34 kg
Bagageruimte326 l326 lGeen verschil
V2L (externe stroomvoorziening)JaJa—
Lengte3997 mm3922 mmAlpine +75 mm
Breedte1823 mm1774 mmAlpine +49 mm
Hoogte1512 mm1498 mmAlpine +14 mm
Wielbasis2534 mm2540 mmRenault +6 mm

De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.

Energiekostencalculator

Alpine A290

Kosten per 100 km4,74
Per maand59
Per jaar711

Renault 5 E-Tech

Kosten per 100 km4,26
Per maand53
Per jaar639

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Videorecensies van beide modellen

Alpine A290

Renault 5 E-Tech

Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment B

Veelgestelde vragen over deze vergelijking

Welke heeft een grotere actieradius — Alpine A290 of Renault 5 E-Tech?

De Renault 5 E-Tech gaat verder: 430 km WLTP tegenover de 380 km van de Alpine A290. Dat is een verschil van 50 km.

Welke laadt sneller?

De Alpine A290 accepteert tot 100 kW DC, de Renault 5 E-Tech tot 100 kW. Laden van 15 naar 80% duurt respectievelijk 30 en 30 min.

Welke is goedkoper in gebruik?

De Renault 5 E-Tech verbruikt minder elektriciteit: 14,2 kWh/100 km tegenover 15,8 kWh/100 km in de Alpine A290. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 240 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.