Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech leidt 5 tegen 2
Grootste verschillen: Bagageruimte — Peugeot e-208 309 l, Renault 5 E-Tech 326 l · Verbruik — Peugeot e-208 14,9 kWh/100 km, Renault 5 E-Tech 14,2 kWh/100 km · Vermogen — Peugeot e-208 156 pk, Renault 5 E-Tech 150 pk.
Peugeot e-208
De Peugeot e-208 is een hatchback uit het B-segment in drie varianten: WLTP-actieradius van 361 tot 433 km, vermogen van 136 tot 281 pk.
Renault 5 E-Tech
De Renault 5 E-Tech is een elektrische hatchback van het segment B met voorwielaandrijving (FWD): hij heeft een vermogen van 95–150 pk, een bereik tot 430 km volgens de WLTP-norm en ondersteunt DC-snelladen tot 100 kW.
Profiel tegenover de markt: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Peugeot e-208GT 156
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Peugeot e-208 of Renault 5 E-Tech — wie wint waar
Renault 5 E-Tech leidt 5 tegen 2
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmPeugeot e-208 +3 km
- Accu kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,7 kWh/100 km
- Vermogen pkPeugeot e-208 +6 pk
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −0,3 s
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWGeen verschil
- AC-laden kWGeen verschil
- Gewicht ↓ kgRenault 5 E-Tech −6 kg
- Bagageruimte lRenault 5 E-Tech +17 l
Technische gegevens: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | GT 156 | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 433 km | 430 km | Peugeot +3 km |
| Accu | 51 kWh | 52 kWh | Renault +1 kWh |
| Verbruik ↓ | 14,9 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −0,7 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 100 kW | 100 kW | Geen verschil |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd ⚠ | 35 min 0–80% | 30 min 15–80% | 5 min |
| Actieradius per laadminuut | 9,9 km/min | 9,3 km/min | Peugeot +0,6 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 156 pk | 150 pk | Peugeot +6 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 8,2 s | 7,9 s | Renault −0,3 s |
| Topsnelheid | 150 km/h | 150 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1455 kg | 1449 kg | Renault −6 kg |
| Bagageruimte | 309 l | 326 l | Renault +17 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4055 mm | 3922 mm | Peugeot +133 mm |
| Breedte | 1745 mm | 1774 mm | Renault +29 mm |
| Hoogte | 1430 mm | 1498 mm | Renault +68 mm |
| Wielbasis | 2540 mm | 2540 mm | Geen verschil |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Peugeot e-208
Renault 5 E-Tech
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Peugeot e-208
Renault 5 E-Tech
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment B
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Waarom heeft de Renault 5 E-Tech een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Peugeot e-208?
De Renault 5 E-Tech heeft 52 kWh en legt 430 km af, terwijl de Peugeot e-208 met zijn accu van 51 kWh 433 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 14,2 tegenover 14,9 kWh/100 km.
Welke laadt sneller?
De Peugeot e-208 accepteert tot 100 kW DC, de Renault 5 E-Tech tot 100 kW.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Renault 5 E-Tech verbruikt minder elektriciteit: 14,2 kWh/100 km tegenover 14,9 kWh/100 km in de Peugeot e-208. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 105 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.


