Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Alpine A290 leidt 6 tegen 2

Grootste verschillen: Vermogen — Alpine A290 180 pk, Citroën ë-C3 113 pk · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Citroën ë-C3 11 s · WLTP-actieradius — Alpine A290 380 km, Citroën ë-C3 320 km.

Alpine A290

De Alpine A290 is een elektrische hatchback uit het B-segment met twee aandrijfvarianten met een vermogen van 180 pk tot 220 pk.

Citroën ë-C3

De Citroën ë-C3 is een elektrische hatchback in het segment B, verkrijgbaar met twee verschillende batterijvarianten die verschillen in actieradius en laadparameters.

Profiel tegenover de markt: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

WLTP-actieradiusAccuVermogenDC-laden0–100 km/h

Alpine A290 of Citroën ë-C3 — wie wint waar

Alpine A290 leidt 6 tegen 2

Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.

  • WLTP-actieradius kmAlpine A290 +60 km
    Alpine A290
    380
    Citroën ë-C3
    320
  • Accu kWhAlpine A290 +8 kWh
    Alpine A290
    52
    Citroën ë-C3
    44
  • Verbruik ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C3 −0,3 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Citroën ë-C3
    15,5
  • Vermogen pkAlpine A290 +67 pk
    Alpine A290
    180
    Citroën ë-C3
    113
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −3,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Citroën ë-C3
    11
  • Topsnelheid km/hAlpine A290 +25 km/h
    Alpine A290
    160
    Citroën ë-C3
    135
  • DC-laden kWGeen verschil
    Alpine A290
    100
    Citroën ë-C3
    100
  • AC-laden kWGeen verschil
    Alpine A290
    11
    Citroën ë-C3
    11
  • Gewicht ↓ kgCitroën ë-C3 −83 kg
    Alpine A290
    1483
    Citroën ë-C3
    1400
  • Bagageruimte lAlpine A290 +16 l
    Alpine A290
    326
    Citroën ë-C3
    310

Voeg een derde auto toe

Technische gegevens: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens

Technische gegevens: Alpine A290 vs Citroën ë-C3
Belangrijkste parameters Alpine A290
GT
Citroën ë-C3
Electric 113
Verschil
Actieradius en energie
WLTP-actieradius380 km320 kmAlpine +60 km
Accu52 kWh44 kWhAlpine +8 kWh
Verbruik ↓15,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmCitroën −0,3 kWh/100 km
Laden
DC-laden100 kW100 kWGeen verschil
AC-laden11 kW11 kWGeen verschil
Laadtijd ⚠30 min 15–80%26 min 20–80%4 min
Actieradius per laadminuut8,2 km/min7,4 km/minAlpine +0,8 km/min
Spanning400 V400 VGeen verschil
Prestaties en aandrijving
Vermogen180 pk113 pkAlpine +67 pk
0–100 km/h ↓7,4 s11 sAlpine −3,6 s
Topsnelheid160 km/h135 km/hAlpine +25 km/h
AandrijvingFWDFWD—
Praktisch gebruik
Gewicht ↓1483 kg1400 kgCitroën −83 kg
Bagageruimte326 l310 lAlpine +16 l
V2L (externe stroomvoorziening)JaJa—
Lengte3997 mm4015 mmCitroën +18 mm
Breedte1823 mm1755 mmAlpine +68 mm
Hoogte1512 mm1577 mmCitroën +65 mm
Wielbasis2534 mm2540 mmCitroën +6 mm

De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.

Energiekostencalculator

Alpine A290

Kosten per 100 km4,74
Per maand59
Per jaar711

Citroën ë-C3

Kosten per 100 km4,65
Per maand58
Per jaar697

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Videorecensies van beide modellen

Alpine A290

Citroën ë-C3

Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment B

Veelgestelde vragen over deze vergelijking

Welke heeft een grotere actieradius — Alpine A290 of Citroën ë-C3?

De Alpine A290 gaat verder: 380 km WLTP tegenover de 320 km van de Citroën ë-C3. Dat is een verschil van 60 km.

Welke is krachtiger — Alpine A290 of Citroën ë-C3?

De Alpine A290 is sterker: 180 pk tegenover de 113 pk van de Citroën ë-C3. Het verschil is 67 pk.

Welke laadt sneller?

De Alpine A290 accepteert tot 100 kW DC, de Citroën ë-C3 tot 100 kW.

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.