Alpine A390

SUVSegment Dsinds 2025
Beschikbaar in Nederland
Lengte
4615 mm
Hoogte
1532 mm
Wielbasis
2708 mm
545–551 km
WLTP-actieradius
89 kWh
Accu
150–190 kW
DC-laden

Beoordeel deze autoVoeg je meting toe

De Alpine A390 is een elektrische SUV uit het D-segment in twee configuraties met vierwielaandrijving en een actieradius van meer dan 540 km in de WLTP-cyclus.

De Alpine A390 is een elektrische SUV uit het D-segment die sinds 2025 wordt geproduceerd. Het voertuig wordt aangeboden met twee prestatieniveaus die verschillen in aandrijfvermogen en laadparameters.

De GT is uitgerust met een accu met een capaciteit van 89 kWh, waarmee 551 km in de WLTP-cyclus mogelijk is. De motor met 400 pk drijft beide assen aan (AWD) en maakt een snelheid van 200 km/h mogelijk, evenals een acceleratie naar 100 km/h in 4,8 s. Het DC-laden gebeurt met 150 kW en de laadtijd van 15% tot 80% bedraagt 29 minuten. De GTS gebruikt dezelfde accu van 89 kWh en biedt een actieradius van 545 km volgens WLTP en 470 pk. De AWD-aandrijving maakt in deze configuratie een snelheid van 220 km/h mogelijk, evenals een acceleratie naar 100 km/h in 3,9 s. Het DC-laden gebeurt met 190 kW en de laadtijd van 15% tot 80% bedraagt 26 minuten. Beide uitvoeringen hebben een kofferbak van 532 l.

Hoe de varianten verschillen

GT551 Beste waarde
GTS545
GT400
GTS470 Beste waarde
GT150
GTS190 Beste waarde
0–100 km/h (s, lager=beter)
GT4,8
GTS3,9 Beste waarde
Topsnelheid (km/h)
GT200
GTS220 Beste waarde
Gewicht (kg, lager=beter)
GT2124
GTS2121 Beste waarde
Gelijk voor alle varianten
Gelijk voor alle varianten
AandrijvingAWD
Accu89 kWh
AC-laden22 kW
Bagageruimte532 l

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.

Hoe ver je komt

  1. Amsterdamvertrek
  2. Brussel200 km
  3. Luxemburg410 km
  4. Parijs500 km
  5. Berlijn660 km
  6. München830 km

WLTP-actieradius 551 kmVariant met de kleinste actieradius 545 km

Verste bestemming binnen bereik: Parijs (500 km).

Actieradius volgens WLTP, dus onder ideale omstandigheden. Reken in de winter op ongeveer 70% van de WLTP-actieradius. Afstanden over de weg volgens OpenStreetMap.

Praktijkactieradius vs WLTP

WLTP wordt in een laboratorium gemeten. Dit zijn metingen van bestuurders zelf — winter, snelweg, stad.

Er zijn nog geen meldingen van de werkelijke actieradius voor deze auto. Jij kunt de eerste zijn.

De fabrikant geeft 551 km op. Hoe ver kom jij in de praktijk?

Seizoen
Rijtype

Metingen zijn anoniem — we verzamelen geen persoonlijke gegevens en geen opmerkingen.

Gebruikersbeoordelingen

Nog geen beoordelingen — beoordeel deze auto als eerste.

Beoordeel deze auto

Jouw beoordeling

Beoordelingen zijn anoniem. We verzamelen geen reacties en geen persoonsgegevens.

Energiekostencalculator

Bereken wat het kost om in deze auto te rijden. Vul je stroomprijs en jaarlijkse kilometers in.

Kosten per 100 km5,61
Per maand70
Per jaar841

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Vergelijk met concurrenten in de klasse

Vergelijkbare modellen in deze klasse

Videorecensies

Veelgestelde vragen

Wat is de actieradius van de Alpine A390?

De Alpine A390 heeft een WLTP-actieradius tot 545–551 km.

Welke accu heeft de Alpine A390?

De accucapaciteit van de Alpine A390 is 89 kWh.

Hoeveel vermogen heeft de Alpine A390?

De Alpine A390 produceert 400–470 pk.

Hoe snel laadt de Alpine A390?

De Alpine A390 laadt via DC met een vermogen tot 190 kW, en het opladen van 15 naar 80% duurt ongeveer 26 min.

Welk type auto is de Alpine A390?

De Alpine A390 is een elektrische SUV in segment D.

Is de Alpine A390 beschikbaar in Nederland?

Ja, de Alpine A390 is beschikbaar in Nederland.

Met welke auto's moet je de Alpine A390 vergelijken?

De dichtstbijzijnde concurrenten in dezelfde klasse zijn Ford Mustang Mach-E, Lexus RZ, Tesla Model Y, BMW iX4 — een volledige specificatievergelijking is beschikbaar op EVArena.

Gegevensbronnen