Polestar 3 vs Xpeng G9L

Polestar 3 vezet 6:4 arányban

A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Polestar 3 484 l, Xpeng G9L 935 l · Töltési idő 10–80% — Polestar 3 22 min, Xpeng G9L 12 min · DC töltés — Polestar 3 350 kW, Xpeng G9L 540 kW.

Polestar 3

A Polestar 3 egy nagy E-szegmensű SUV három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 601 és 647 km között, teljesítménye 333 és 680 LE között van.

Xpeng G9L

Az Xpeng G9L egy hétüléses E szegmensű SUV: 110 kWh-s akkumulátor, legfeljebb 591 km-es WLTP szerinti hatótáv és 540 kW-os DC-töltés.

Profil a piac tükrében: Polestar 3 vs Xpeng G9L

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Polestar 3 vagy Xpeng G9L — ki nyer hol

Polestar 3 vezet 6:4 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmPolestar 3 +56 km
    Polestar 3
    647
    Xpeng G9L
    591
  • Akkumulátor kWhXpeng G9L +4 kWh
    Polestar 3
    106
    Xpeng G9L
    110
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmPolestar 3 −2,1 kWh/100 km
    Polestar 3
    19
    Xpeng G9L
    21,1
  • Teljesítmény LEPolestar 3 +177 LE
    Polestar 3
    544
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −2,3 s
    Polestar 3
    4,7
    Xpeng G9L
    7
  • Végsebesség km/hPolestar 3 +30 km/h
    Polestar 3
    230
    Xpeng G9L
    200
  • DC töltés kWXpeng G9L +190 kW
    Polestar 3
    350
    Xpeng G9L
    540
  • AC töltés kWNincs különbség
    Polestar 3
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Töltési idő ↓ minXpeng G9L −10 min
    Polestar 3
    22
    Xpeng G9L
    12
  • Tömeg ↓ kgPolestar 3 −210 kg
    Polestar 3
    2490
    Xpeng G9L
    2700
  • Csomagtartó lXpeng G9L +451 l
    Polestar 3
    484
    Xpeng G9L
    935

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Polestar 3 vs Xpeng G9L

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Polestar 3 vs Xpeng G9L
Főbb paraméterek Polestar 3
Dual Motor
Xpeng G9L
RWD Long Range
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság647 km591 kmPolestar +56 km
Akkumulátor106 kWh110 kWhXpeng +4 kWh
Fogyasztás ↓19 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmPolestar −2,1 kWh/100 km
Töltés
DC töltés350 kW540 kWXpeng +190 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 10–80% ↓22 min12 minXpeng −10 min
Töltési percenként nyert hatótávolság20,6 km/min34,5 km/minXpeng +13,9 km/min
Feszültség800 V800 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény544 LE367 LEPolestar +177 LE
0–100 km/h ↓4,7 s7 sPolestar −2,3 s
Végsebesség230 km/h200 km/hPolestar +30 km/h
HajtásAWDRWDmás típus
Praktikum
Tömeg ↓2490 kg2700 kgPolestar −210 kg
Csomagtartó484 l935 lXpeng +451 l
V2L (külső áramellátás)NemIgencsak Xpeng
Hosszúság4900 mm5120 mmXpeng +220 mm
Szélesség—1999 mm—
Magasság1622 mm1788 mmXpeng +166 mm
Tengelytáv2985 mm3100 mmXpeng +115 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Polestar 3

Költség 100 km-enként5,7
Havonta71
Évente855

Xpeng G9L

Költség 100 km-enként6,33
Havonta79
Évente950

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Polestar 3

Xpeng G9L

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Polestar 3 vagy Xpeng G9L?

A(z) Polestar 3 távolabb jut: 647 km WLTP szemben a(z) Xpeng G9L 591 km-ével. Ez 56 km különbséget jelent.

Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Xpeng G9L modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Polestar 3 modellnek?

A(z) Xpeng G9L akkumulátora 110 kWh-s, a hatótávolsága pedig 591 km. A(z) Polestar 3 106 kWh-s akkumulátorral 647 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 21,1, illetve 19 kWh/100 km.

Miben tér el egymástól a(z) Polestar 3 és a(z) Xpeng G9L hajtása?

A(z) Polestar 3 hajtása AWD, teljesítménye 544 LE. A(z) Xpeng G9L hajtása RWD, teljesítménye 367 LE.

Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?

Csak a(z) Xpeng G9L — annak a(z) 110 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Polestar 3 a(z) 106 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.