Nio EL8 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Nio EL8 265 l, Xpeng G9L 935 l · DC töltés — Nio EL8 240 kW, Xpeng G9L 540 kW · Teljesítmény — Nio EL8 653 LE, Xpeng G9L 367 LE.
Nio EL8
A Nio EL8 egy elektromos SUV, amely az E kategóriába tartozik, és 653 lóerős teljesítményt kínál, valamint mindkét tengelyre irányított hajtást kétféle akkumulátor konfigurációban.
Xpeng G9L
Az Xpeng G9L egy hétüléses E szegmensű SUV: 110 kWh-s akkumulátor, legfeljebb 591 km-es WLTP szerinti hatótáv és 540 kW-os DC-töltés.
Profil a piac tükrében: Nio EL8 vs Xpeng G9L
Nio EL8 vagy Xpeng G9L — ki nyer hol
Xpeng G9L vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmXpeng G9L +81 km
- Akkumulátor kWhXpeng G9L +10 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −0,1 kWh/100 km
- Teljesítmény LENio EL8 +286 LE
- 0–100 km/h ↓ sNio EL8 −2,9 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWXpeng G9L +300 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minXpeng G9L −8 min
- Tömeg ↓ kgNio EL8 −142 kg
- Csomagtartó lXpeng G9L +670 l
Műszaki adatok: Nio EL8 vs Xpeng G9L
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Nio EL8100 kWh | Xpeng G9LRWD Long Range | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 510 km | 591 km | Xpeng +81 km |
| Akkumulátor | 100 kWh | 110 kWh | Xpeng +10 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 21,2 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −0,1 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 240 kW | 540 kW | Xpeng +300 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 20 min | 12 min | Xpeng −8 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 17,9 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +16,6 km/min |
| Feszültség | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 653 LE | 367 LE | Nio +286 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,1 s | 7 s | Nio −2,9 s |
| Végsebesség | 200 km/h | 200 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | AWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2558 kg | 2700 kg | Nio −142 kg |
| Csomagtartó | 265 l | 935 l | Xpeng +670 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 5099 mm | 5120 mm | Xpeng +21 mm |
| Szélesség | 1989 mm | 1999 mm | Xpeng +10 mm |
| Magasság | 1750 mm | 1788 mm | Xpeng +38 mm |
| Tengelytáv | 3070 mm | 3100 mm | Xpeng +30 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Nio EL8
Xpeng G9L
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Xpeng G9L
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Nio EL8 vagy Xpeng G9L?
A(z) Xpeng G9L távolabb jut: 591 km WLTP szemben a(z) Nio EL8 510 km-ével. Ez 81 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Nio EL8 és a(z) Xpeng G9L hajtása?
A(z) Nio EL8 hajtása AWD, teljesítménye 653 LE. A(z) Xpeng G9L hajtása RWD, teljesítménye 367 LE.
Melyik erősebb — a(z) Nio EL8 vagy a(z) Xpeng G9L?
A(z) Nio EL8 erősebb: 653 LE, szemben a(z) Xpeng G9L 367 LE teljesítményével. A különbség 286 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Xpeng G9L több helyet kínál: 935 l szemben a(z) Nio EL8 265 l-ével. A különbség 670 l.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





