Kia EV9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L vezet 8:2 arányban
A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Kia EV9 333 l, Xpeng G9L 935 l · DC töltés — Kia EV9 210 kW, Xpeng G9L 540 kW · Töltési idő 10–80% — Kia EV9 24 min, Xpeng G9L 12 min.
Kia EV9
A Kia EV9 egy elektromos SUV, amely négyféle hajtásváltozatot kínál, eltérő teljesítménnyel és hatótávval.
Xpeng G9L
Az Xpeng G9L egy hétüléses E szegmensű SUV: 110 kWh-s akkumulátor, legfeljebb 591 km-es WLTP szerinti hatótáv és 540 kW-os DC-töltés.
Profil a piac tükrében: Kia EV9 vs Xpeng G9L
Kia EV9 vagy Xpeng G9L — ki nyer hol
Xpeng G9L vezet 8:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmXpeng G9L +28 km
- Akkumulátor kWhXpeng G9L +10,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmKia EV9 −0,9 kWh/100 km
- Teljesítmény LEXpeng G9L +163 LE
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G9L −2,4 s
- Végsebesség km/hXpeng G9L +15 km/h
- DC töltés kWXpeng G9L +330 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minXpeng G9L −12 min
- Tömeg ↓ kgKia EV9 −274 kg
- Csomagtartó lXpeng G9L +602 l
Műszaki adatok: Kia EV9 vs Xpeng G9L
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Kia EV999.8 kWh RWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 563 km | 591 km | Xpeng +28 km |
| Akkumulátor | 99,8 kWh | 110 kWh | Xpeng +10,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 20,2 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Kia −0,9 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 210 kW | 540 kW | Xpeng +330 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 24 min | 12 min | Xpeng −12 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 16,4 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +18,1 km/min |
| Feszültség | 800 V | 800 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 204 LE | 367 LE | Xpeng +163 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 9,4 s | 7 s | Xpeng −2,4 s |
| Végsebesség | 185 km/h | 200 km/h | Xpeng +15 km/h |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2426 kg | 2700 kg | Kia −274 kg |
| Csomagtartó | 333 l | 935 l | Xpeng +602 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 5010 mm | 5120 mm | Xpeng +110 mm |
| Szélesség | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Magasság | 1755 mm | 1788 mm | Xpeng +33 mm |
| Tengelytáv | 3100 mm | 3100 mm | Nincs különbség |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Kia EV9
Xpeng G9L
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Kia EV9 vagy Xpeng G9L?
A(z) Xpeng G9L távolabb jut: 591 km WLTP szemben a(z) Kia EV9 563 km-ével. Ez 28 km különbséget jelent.
Melyik erősebb — a(z) Kia EV9 vagy a(z) Xpeng G9L?
A(z) Xpeng G9L erősebb: 367 LE, szemben a(z) Kia EV9 204 LE teljesítményével. A különbség 163 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Xpeng G9L több helyet kínál: 935 l szemben a(z) Kia EV9 333 l-ével. A különbség 602 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Kia EV9 akár 210 kW DC-t is elfogad, a(z) Xpeng G9L akár 540 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 24 és 12 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




