Hyundai Ioniq 9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L vezet 7:4 arányban
A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Hyundai Ioniq 9 338 l, Xpeng G9L 935 l · DC töltés — Hyundai Ioniq 9 233 kW, Xpeng G9L 540 kW · Töltési idő 10–80% — Hyundai Ioniq 9 24 min, Xpeng G9L 12 min.
Hyundai Ioniq 9
A Hyundai Ioniq 9 egy elektromos SUV, amely az E kategóriába tartozik. A csomagterének térfogata 338 liter, és háromféle hajtásváltozat áll rendelkezésre, amelyek teljesítménye 218 lóerőtől egészen 428 lóerőig terjed.
Xpeng G9L
Az Xpeng G9L egy hétüléses E szegmensű SUV: 110 kWh-s akkumulátor, legfeljebb 591 km-es WLTP szerinti hatótáv és 540 kW-os DC-töltés.
Profil a piac tükrében: Hyundai Ioniq 9 vs Xpeng G9L
Hyundai Ioniq 9Long Range RWD
Xpeng G9LRWD Long Range
Hyundai Ioniq 9 vagy Xpeng G9L — ki nyer hol
Xpeng G9L vezet 7:4 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmHyundai Ioniq 9 +29 km
- Akkumulátor kWhHyundai Ioniq 9 +0,3 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −3,8 kWh/100 km
- Teljesítmény LEXpeng G9L +149 LE
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G9L −2,4 s
- Végsebesség km/hXpeng G9L +10 km/h
- DC töltés kWXpeng G9L +307 kW
- AC töltés kWXpeng G9L +0,5 kW
- Töltési idő ↓ minXpeng G9L −12 min
- Tömeg ↓ kgHyundai Ioniq 9 −230 kg
- Csomagtartó lXpeng G9L +597 l
Műszaki adatok: Hyundai Ioniq 9 vs Xpeng G9L
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Hyundai Ioniq 9Long Range RWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 620 km | 591 km | Hyundai +29 km |
| Akkumulátor | 110,3 kWh | 110 kWh | Hyundai +0,3 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 17,3 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Hyundai −3,8 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 233 kW | 540 kW | Xpeng +307 kW |
| AC töltés | 10,5 kW | 11 kW | Xpeng +0,5 kW |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 24 min | 12 min | Xpeng −12 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 18,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +16,4 km/min |
| Feszültség | 800 V | 800 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 218 LE | 367 LE | Xpeng +149 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 9,4 s | 7 s | Xpeng −2,4 s |
| Végsebesség | 190 km/h | 200 km/h | Xpeng +10 km/h |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2470 kg | 2700 kg | Hyundai −230 kg |
| Csomagtartó | 338 l | 935 l | Xpeng +597 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 5060 mm | 5120 mm | Xpeng +60 mm |
| Szélesség | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Magasság | 1790 mm | 1788 mm | Hyundai +2 mm |
| Tengelytáv | 3130 mm | 3100 mm | Hyundai +30 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Hyundai Ioniq 9
Xpeng G9L
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Hyundai Ioniq 9
Xpeng G9L
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Hyundai Ioniq 9 vagy Xpeng G9L?
A(z) Hyundai Ioniq 9 távolabb jut: 620 km WLTP szemben a(z) Xpeng G9L 591 km-ével. Ez 29 km különbséget jelent.
Melyik erősebb — a(z) Hyundai Ioniq 9 vagy a(z) Xpeng G9L?
A(z) Xpeng G9L erősebb: 367 LE, szemben a(z) Hyundai Ioniq 9 218 LE teljesítményével. A különbség 149 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Xpeng G9L több helyet kínál: 935 l szemben a(z) Hyundai Ioniq 9 338 l-ével. A különbség 597 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Hyundai Ioniq 9 akár 233 kW DC-t is elfogad, a(z) Xpeng G9L akár 540 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 24 és 12 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




