Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Bentley Torcal vodi 6 prema 3
Najveće razlike: 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Lotus Eletre 4,5 s · Prtljažnik — Bentley Torcal 460 l, Lotus Eletre 688 l · Snaga — Bentley Torcal 888 KS, Lotus Eletre 612 KS.
Bentley Torcal
Bentley Torcal je prvi električni SUV marke Bentley: baterija kapaciteta 108,7 kWh, domet do 603 km prema standardu WLTP i snaga od 821 ili 888 konjskih snaga.
Lotus Eletre
Električni SUV iz segmenta F koji kombinira visoku snagu, brzo punjenje na istosmjernoj struji (DC) i veliki prtljažnik.
Profil u odnosu na tržište: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Bentley Torcal ili Lotus Eletre — tko pobjeđuje gdje
Bentley Torcal vodi 6 prema 3
Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmBentley Torcal +3 km
- Baterija kWhLotus Eletre +3,3 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −3,4 kWh/100 km
- Snaga KSBentley Torcal +276 KS
- 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −1,6 s
- Maksimalna brzina km/hBentley Torcal +2 km/h
- Punjenje DC kWNema podataka
- Punjenje AC kWNema podataka
- Punjenje ↓ minBentley Torcal −4 min
- Težina ↓ kgLotus Eletre −125 kg
- Prtljažnik lLotus Eletre +228 l
Tehnički podaci: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Bentley Torcal S | Lotus EletreBase | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 603 km | 600 km | Bentley +3 km |
| Baterija | 108,7 kWh | 112 kWh | Lotus +3,3 kWh |
| Potrošnja ↓ | 18 kWh/100 km | 21,4 kWh/100 km | Bentley −3,4 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | — | 350 kW | — |
| Punjenje AC | — | 22 kW | — |
| Punjenje 10–80% ↓ | 16 min | 20 min | Bentley −4 min |
| Domet po minuti punjenja | 26,4 km/min | 21 km/min | Bentley +5,4 km/min |
| Napon | — | 800 V | — |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 888 KS | 612 KS | Bentley +276 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 2,9 s | 4,5 s | Bentley −1,6 s |
| Maksimalna brzina | 260 km/h | 258 km/h | Bentley +2 km/h |
| Pogon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2720 kg | 2595 kg | Lotus −125 kg |
| Prtljažnik | 460 l | 688 l | Lotus +228 l |
| Duljina | 5008 mm | 5103 mm | Lotus +95 mm |
| Širina | 2025 mm | 2019 mm | Bentley +6 mm |
| Visina | 1677 mm | 1630 mm | Bentley +47 mm |
| Međuosovinski razmak | 3023 mm | 3019 mm | Bentley +4 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Bentley Torcal
Lotus Eletre
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Bentley Torcal
Lotus Eletre
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment F
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Zašto Lotus Eletre ima veću bateriju, a manji domet od Bentley Torcal?
Lotus Eletre ima 112 kWh i pokriva 600 km, dok Bentley Torcal s baterijom od 108,7 kWh pokriva 603 km. Potrošnja odlučuje: 21,4 naspram 18 kWh/100 km.
Koji je snažniji — Bentley Torcal ili Lotus Eletre?
Bentley Torcal je jači: 888 KS nasuprot 612 KS modela Lotus Eletre. Razlika je 276 KS.
Koji ima veći prtljažni prostor?
Lotus Eletre nudi više: 688 l nasuprot 460 l u modelu Bentley Torcal. Razlika je 228 l.
Koji je jeftiniji za vožnju?
Bentley Torcal troši manje struje: 18 kWh/100 km nasuprot 21,4 kWh/100 km u modelu Lotus Eletre. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 510 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.


