Lotus Eletre vs Range Rover Electric

Lotus Eletre vodi 4 prema 3

Najveće razlike: Maksimalna brzina — Lotus Eletre 258 km/h, Range Rover Electric 200 km/h · Snaga — Lotus Eletre 612 KS, Range Rover Electric 550 KS · Punjenje 10–80% — Lotus Eletre 20 min, Range Rover Electric 22 min.

Lotus Eletre

Električni SUV iz segmenta F koji kombinira visoku snagu, brzo punjenje na istosmjernoj struji (DC) i veliki prtljažnik.

Range Rover Electric

Električni SUV iz segmenta F koji nudi domet od 611 kilometara i dva različita stupnja snage, uz istu kapacitet baterije.

Profil u odnosu na tržište: Lotus Eletre vs Range Rover Electric

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Lotus Eletre ili Range Rover Electric — tko pobjeđuje gdje

Lotus Eletre vodi 4 prema 3

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmRange Rover Electric +11 km
    Lotus Eletre
    600
    Range Rover Electric
    611
  • Baterija kWhRange Rover Electric +6,5 kWh
    Lotus Eletre
    112
    Range Rover Electric
    118,5
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmLotus Eletre −0,5 kWh/100 km
    Lotus Eletre
    21,4
    Range Rover Electric
    21,9
  • Snaga KSLotus Eletre +62 KS
    Lotus Eletre
    612
    Range Rover Electric
    550
  • 0–100 km/h ↓ sBez razlike
    Lotus Eletre
    4,5
    Range Rover Electric
    4,5
  • Maksimalna brzina km/hLotus Eletre +58 km/h
    Lotus Eletre
    258
    Range Rover Electric
    200
  • Punjenje DC kWNema podataka
    Lotus Eletre
    350
    Range Rover Electric
    —
  • Punjenje AC kWNema podataka
    Lotus Eletre
    22
    Range Rover Electric
    —
  • Punjenje ↓ minLotus Eletre −2 min
    Lotus Eletre
    20
    Range Rover Electric
    22
  • Težina ↓ kgNema podataka
    Lotus Eletre
    2595
    Range Rover Electric
    —
  • Prtljažnik lRange Rover Electric +45 l
    Lotus Eletre
    688
    Range Rover Electric
    733

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Lotus Eletre vs Range Rover Electric

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Lotus Eletre vs Range Rover Electric
Ključni parametri Lotus Eletre
Base
Range Rover Electric
EV550
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP600 km611 kmRange Rover +11 km
Baterija112 kWh118,5 kWhRange Rover +6,5 kWh
Potrošnja ↓21,4 kWh/100 km21,9 kWh/100 kmLotus −0,5 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC350 kW——
Punjenje AC22 kW——
Punjenje 10–80% ↓20 min22 minLotus −2 min
Domet po minuti punjenja21 km/min19,4 km/minLotus +1,6 km/min
Napon800 V800 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga612 KS550 KSLotus +62 KS
0–100 km/h ↓4,5 s4,5 sBez razlike
Maksimalna brzina258 km/h200 km/hLotus +58 km/h
PogonAWDAWD—
Praktičnost
Težina ↓2595 kg——
Prtljažnik688 l733 lRange Rover +45 l
Duljina5103 mm5052 mmLotus +51 mm
Širina2019 mm——
Visina1630 mm1868 mmRange Rover +238 mm
Međuosovinski razmak3019 mm2997 mmLotus +22 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Lotus Eletre

Trošak na 100 km6,42
Mjesečno80
Godišnje963

Range Rover Electric

Trošak na 100 km6,57
Mjesečno82
Godišnje985

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Lotus Eletre

Range Rover Electric

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment F

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji je jeftiniji za vožnju?

Lotus Eletre troši manje struje: 21,4 kWh/100 km nasuprot 21,9 kWh/100 km u modelu Range Rover Electric. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 75 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.