Bentley Torcal vs Tesla Model X

Tesla Model X vodi 6 prema 1

Najveće razlike: Prtljažnik — Bentley Torcal 460 l, Tesla Model X 1050 l · Snaga — Bentley Torcal 888 KS, Tesla Model X 1020 KS · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Tesla Model X 2,6 s.

Bentley Torcal

Bentley Torcal je prvi električni SUV marke Bentley: baterija kapaciteta 108,7 kWh, domet do 603 km prema standardu WLTP i snaga od 821 ili 888 konjskih snaga.

Tesla Model X

Električni SUV iz segmenta F, koji nudi dva pogonska sustava velike snage i dometa većeg od 570 km u ciklusu WLTP.

Profil u odnosu na tržište: Bentley Torcal vs Tesla Model X

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Bentley Torcal ili Tesla Model X — tko pobjeđuje gdje

Tesla Model X vodi 6 prema 1

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmTesla Model X +6 km
    Bentley Torcal
    603
    Tesla Model X
    609
  • Baterija kWhNema podataka
    Bentley Torcal
    108,7
    Tesla Model X
    —
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −1,3 kWh/100 km
    Bentley Torcal
    18
    Tesla Model X
    19,3
  • Snaga KSTesla Model X +132 KS
    Bentley Torcal
    888
    Tesla Model X
    1020
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model X −0,3 s
    Bentley Torcal
    2,9
    Tesla Model X
    2,6
  • Maksimalna brzina km/hTesla Model X +2 km/h
    Bentley Torcal
    260
    Tesla Model X
    262
  • Punjenje DC kWNema podataka
    Bentley Torcal
    —
    Tesla Model X
    250
  • Punjenje AC kWNema podataka
    Bentley Torcal
    —
    Tesla Model X
    —
  • Punjenje ↓ minNema podataka
    Bentley Torcal
    16
    Tesla Model X
    —
  • Težina ↓ kgTesla Model X −250 kg
    Bentley Torcal
    2720
    Tesla Model X
    2470
  • Prtljažnik lTesla Model X +590 l
    Bentley Torcal
    460
    Tesla Model X
    1050

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Bentley Torcal vs Tesla Model X

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Bentley Torcal vs Tesla Model X
Ključni parametri Bentley Torcal
S
Tesla Model X
Plaid
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP603 km609 kmTesla +6 km
Baterija108,7 kWh——
Potrošnja ↓18 kWh/100 km19,3 kWh/100 kmBentley −1,3 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC—250 kW—
Punjenje AC———
Punjenje 10–80% ↓16 min——
Domet po minuti punjenja26,4 km/min——
Napon—400 V—
Performanse i pogon
Snaga888 KS1020 KSTesla +132 KS
0–100 km/h ↓2,9 s2,6 sTesla −0,3 s
Maksimalna brzina260 km/h262 km/hTesla +2 km/h
PogonAWDAWD—
Praktičnost
Težina ↓2720 kg2470 kgTesla −250 kg
Prtljažnik460 l1050 lTesla +590 l
Duljina5008 mm5057 mmTesla +49 mm
Širina2025 mm1999 mmBentley +26 mm
Visina1677 mm1680 mmTesla +3 mm
Međuosovinski razmak3023 mm2965 mmBentley +58 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Bentley Torcal

Trošak na 100 km5,4
Mjesečno67
Godišnje810

Tesla Model X

Trošak na 100 km5,79
Mjesečno72
Godišnje869

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Bentley Torcal

Tesla Model X

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment F

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći prtljažni prostor?

Tesla Model X nudi više: 1050 l nasuprot 460 l u modelu Bentley Torcal. Razlika je 590 l.

Koji je jeftiniji za vožnju?

Bentley Torcal troši manje struje: 18 kWh/100 km nasuprot 19,3 kWh/100 km u modelu Tesla Model X. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 195 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.