Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L
Xpeng G9L johtaa 6–3
Suurimmat erot: Tavaratila — Cadillac Vistiq 297 l, Xpeng G9L 935 l · DC-lataus — Cadillac Vistiq 190 kW, Xpeng G9L 540 kW · 0–100 km/h — Cadillac Vistiq 3,9 s, Xpeng G9L 7 s.
Cadillac Vistiq
Cadillac Vistiq on sähköinen SUV-malli E-segmentissä, jossa on neliveto ja jonka toimintamatka on 460 kilometriä (WLTP-syklissä). Se kiihtyy 0–100 km/h nopeudella 3,9 sekunnissa.
Xpeng G9L
Xpeng G9L on seitsenpaikkainen E-segmentin SUV: akku 110 kWh, WLTP-toimintamatka enintään 591 km ja DC-lataus 540 kW.
Profiili markkinoihin verrattuna: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L
Cadillac VistiqAWD
Xpeng G9LRWD Long Range
Cadillac Vistiq vai Xpeng G9L — kumpi voittaa missä
Xpeng G9L johtaa 6–3
Tulokseen ei lasketa mittareita, joiden tiedot puuttuvat toiselta autolta.
Napsauta lohkoa nähdäksesi vain ne arvot. Palkki näyttää, missä auto on koko luettelon joukossa.
- WLTP-toimintamatka kmXpeng G9L +131 km
- Akku kWhXpeng G9L +8 kWh
- Kulutus ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −0,7 kWh/100 km
- Teho hvCadillac Vistiq +257 hv
- 0–100 km/h ↓ sCadillac Vistiq −3,1 s
- Suurin nopeus km/hCadillac Vistiq +10 km/h
- DC-lataus kWXpeng G9L +350 kW
- AC-lataus kWEi eroa
- Latausaika ↓ minEi tietoja
- Paino ↓ kgXpeng G9L −199 kg
- Tavaratila lXpeng G9L +638 l
Tekniset tiedot: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L
Lihavointi ja alleviivaus = parempi arvo · ↓ = pienempi on parempi · — = ei tietoa
| Tärkeimmät parametrit | Cadillac VistiqAWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Ero |
|---|---|---|---|
| Toimintamatka ja energia | |||
| WLTP-toimintamatka | 460 km | 591 km | Xpeng +131 km |
| Akku | 102 kWh | 110 kWh | Xpeng +8 kWh |
| Kulutus ↓ | 21,8 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −0,7 kWh/100 km |
| Lataus | |||
| DC-lataus | 190 kW | 540 kW | Xpeng +350 kW |
| AC-lataus | 11 kW | 11 kW | Ei eroa |
| Latausaika 10–80% ↓ | — | 12 min | — |
| Toimintamatka per latausminuutti | — | 34,5 km/min | — |
| Jännite | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Suorituskyky ja voimansiirto | |||
| Teho | 624 hv | 367 hv | Cadillac +257 hv |
| 0–100 km/h ↓ | 3,9 s | 7 s | Cadillac −3,1 s |
| Suurin nopeus | 210 km/h | 200 km/h | Cadillac +10 km/h |
| Vetotapa | AWD | RWD | eri tyyppi |
| Käytännöllisyys | |||
| Paino ↓ | 2899 kg | 2700 kg | Xpeng −199 kg |
| Tavaratila | 297 l | 935 l | Xpeng +638 l |
| V2L (ulkoinen virta) | Kyllä | Kyllä | — |
| Pituus | 5216 mm | 5120 mm | Cadillac +96 mm |
| Leveys | 2026 mm | 1999 mm | Cadillac +27 mm |
| Korkeus | 1787 mm | 1788 mm | Xpeng +1 mm |
| Akseliväli | — | 3100 mm | — |
Rivin parempi arvo on lihavoitu ja alleviivattu auton värillä. Mittarit, joissa merkintä ↓ — pienempi on parempi. Mitat näytetään ilman voittajan valintaa.
Energiakustannuslaskuri
Cadillac Vistiq
Xpeng G9L
Summat omassa valuutassasi — anna hinnat käyttämässäsi valuutassa.
Videoarvostelut molemmista malleista
Cadillac Vistiq
Xpeng G9L
Muita vertailuja tässä luokassa: SUV, segmentti E
Usein kysytyt kysymykset tästä vertailusta
Kumpi kulkee pidemmälle — Cadillac Vistiq vai Xpeng G9L?
Xpeng G9L kulkee pidemmälle: 591 km WLTP verrattuna Cadillac Vistiq:n 460 km:iin. Ero on 131 km.
Miten Cadillac Vistiq:n ja Xpeng G9L:n voimansiirrot eroavat?
Cadillac Vistiq:ssa on AWD ja 624 hv. Xpeng G9L:ssä on RWD ja 367 hv.
Kumpi on tehokkaampi — Cadillac Vistiq vai Xpeng G9L?
Cadillac Vistiq on tehokkaampi: 624 hv verrattuna Xpeng G9L:n 367 hv:iin. Ero on 257 hv.
Kummassa on suurempi tavaratila?
Xpeng G9L tarjoaa suuremman tavaratilan: 935 l verrattuna Cadillac Vistiq:n 297 l:iin. Ero on 638 l.
Tekniset tiedot ovat peräisin valmistajien virallisesta aineistosta ja pyrimme tarkistamaan ne, mutta valmistaja voi muuttaa teknisiä tietoja ilman ennakkoilmoitusta ja virheitä voi esiintyä. Varmista luvut jälleenmyyjältä ennen ostoa — emme vastaa näiden tietojen perusteella tehdyistä päätöksistä. Koko vastuuvapauslauseke
Toimintamatka, kulutus ja paino ilmoitetaan perusvarustelulla. Valmistajat tyyppihyväksyvät ne vaihteluvälillä vanteiden ja varustelun mukaan (esim. 533–592 km), ja me otamme huomioon kevyimmän vaihtoehdon pienimmillä vanteilla – eli edullisimman. Sama malli suuremmilla vanteilla ajaa lyhyemmän toimintamatkan.



