Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Smart #2 vede 7 : 2

Největší rozdíly: Baterie — Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Nabíjení DC — Renault Twingo E-Tech 50 kW, Smart #2 65 kW · Zavazadlový prostor — Renault Twingo E-Tech 360 l, Smart #2 305 l.

Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech je městský hatchback segmentu A, který nabízí dojezd 263 kilometrů a kompaktní rozměry.

Smart #2

Smart #2 je městské vozidlo segmentu A určené pro dva cestující: má baterii o kapacitě 35,8 kWh, dojezd WLTP 290 km, výkon 82 koní a umožňuje nabíjení (DC) až do 65 kW.

Profil oproti trhu: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Renault Twingo E-Tech nebo Smart #2 — kdo vyhrává v čem

Smart #2 vede 7 : 2

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmSmart #2 +27 km
    Renault Twingo E-Tech
    263
    Smart #2
    290
  • Baterie kWhSmart #2 +8,3 kWh
    Renault Twingo E-Tech
    27,5
    Smart #2
    35,8
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
    Renault Twingo E-Tech
    12,2
    Smart #2
    13,6
  • Výkon kSmart #2 +2 k
    Renault Twingo E-Tech
    80
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −0,5 s
    Renault Twingo E-Tech
    12,1
    Smart #2
    11,6
  • Max. rychlost km/hSmart #2 +10 km/h
    Renault Twingo E-Tech
    130
    Smart #2
    140
  • Nabíjení DC kWSmart #2 +15 kW
    Renault Twingo E-Tech
    50
    Smart #2
    65
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Renault Twingo E-Tech
    11
    Smart #2
    11
  • Nabíjení ↓ minBez údajů
    Renault Twingo E-Tech
    30
    Smart #2
    —
  • Hmotnost ↓ kgSmart #2 −60 kg
    Renault Twingo E-Tech
    1200
    Smart #2
    1140
  • Zavazadlový prostor lRenault Twingo E-Tech +55 l
    Renault Twingo E-Tech
    360
    Smart #2
    305

Přidat třetí auto

Technické údaje: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Klíčové parametry Renault Twingo E-Tech
27.5 kWh
Smart #2
Pure+
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP263 km290 kmSmart +27 km
Baterie27,5 kWh35,8 kWhSmart +8,3 kWh
Spotřeba ↓12,2 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmRenault −1,4 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC50 kW65 kWSmart +15 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓30 min——
Dojezd na minutu nabíjení6,1 km/min——
Napětí400 V——
Jízdní výkony a pohon
Výkon80 k82 kSmart +2 k
0–100 km/h ↓12,1 s11,6 sSmart −0,5 s
Max. rychlost130 km/h140 km/hSmart +10 km/h
PohonFWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓1200 kg1140 kgSmart −60 kg
Zavazadlový prostor360 l305 lRenault +55 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Renault
Délka3789 mm2746 mmRenault +1043 mm
Šířka1720 mm1760 mmSmart +40 mm
Výška1495 mm1555 mmSmart +60 mm
Rozvor2500 mm1875 mmRenault +625 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Renault Twingo E-Tech

Náklady na 100 km3,66
Měsíčně46
Ročně549

Smart #2

Náklady na 100 km4,08
Měsíčně51
Ročně612

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Renault Twingo E-Tech

Smart #2

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Renault Twingo E-Tech nebo Smart #2?

Model Smart #2 dojede dál: 290 km WLTP oproti 263 km u modelu Renault Twingo E-Tech. Je to rozdíl 27 km.

Jak se liší pohonné systémy Renault Twingo E-Tech a Smart #2?

Model Renault Twingo E-Tech má FWD a 80 k. Model Smart #2 má RWD a 82 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Renault Twingo E-Tech — jeho baterie o kapacitě 27,5 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Smart #2 s kapacitou 35,8 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Renault Twingo E-Tech nabízí více: 360 l oproti 305 l u modelu Smart #2. Rozdíl je 55 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.