Dacia Spring vs Smart #2

Smart #2 vede 9 : 1

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Dacia Spring 30 kW, Smart #2 65 kW · Výkon — Dacia Spring 45 k, Smart #2 82 k · 0–100 km/h — Dacia Spring 19 s, Smart #2 11,6 s.

Dacia Spring

Dacia Spring je městský hatchback segmentu A, v modelovém roce 2026 ve dvou výkonových variantách: 70 a 100 k, s dojezdem WLTP až 225 km.

Smart #2

Smart #2 je městské vozidlo segmentu A určené pro dva cestující: má baterii o kapacitě 35,8 kWh, dojezd WLTP 290 km, výkon 82 koní a umožňuje nabíjení (DC) až do 65 kW.

Profil oproti trhu: Dacia Spring vs Smart #2

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Dacia Spring nebo Smart #2 — kdo vyhrává v čem

Smart #2 vede 9 : 1

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmSmart #2 +60 km
    Dacia Spring
    230
    Smart #2
    290
  • Baterie kWhSmart #2 +9 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Smart #2
    35,8
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmSmart #2 −0,3 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Smart #2
    13,6
  • Výkon kSmart #2 +37 k
    Dacia Spring
    45
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −7,4 s
    Dacia Spring
    19
    Smart #2
    11,6
  • Max. rychlost km/hSmart #2 +15 km/h
    Dacia Spring
    125
    Smart #2
    140
  • Nabíjení DC kWSmart #2 +35 kW
    Dacia Spring
    30
    Smart #2
    65
  • Nabíjení AC kWSmart #2 +4 kW
    Dacia Spring
    7
    Smart #2
    11
  • Nabíjení ↓ minBez údajů
    Dacia Spring
    56
    Smart #2
    —
  • Hmotnost ↓ kgDacia Spring −245 kg
    Dacia Spring
    895
    Smart #2
    1140
  • Zavazadlový prostor lSmart #2 +15 l
    Dacia Spring
    290
    Smart #2
    305

Přidat třetí auto

Technické údaje: Dacia Spring vs Smart #2

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Dacia Spring vs Smart #2
Klíčové parametry Dacia Spring
Electric 45
Smart #2
Pure+
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP230 km290 kmSmart +60 km
Baterie26,8 kWh35,8 kWhSmart +9 kWh
Spotřeba ↓13,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmSmart −0,3 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC30 kW65 kWSmart +35 kW
Nabíjení AC7 kW11 kWSmart +4 kW
Nabíjení 0–80% ↓56 min——
Dojezd na minutu nabíjení3,3 km/min——
Napětí400 V——
Jízdní výkony a pohon
Výkon45 k82 kSmart +37 k
0–100 km/h ↓19 s11,6 sSmart −7,4 s
Max. rychlost125 km/h140 km/hSmart +15 km/h
PohonFWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓895 kg1140 kgDacia −245 kg
Zavazadlový prostor290 l305 lSmart +15 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Dacia
Délka3701 mm2746 mmDacia +955 mm
Šířka1583 mm1760 mmSmart +177 mm
Výška1489 mm1555 mmSmart +66 mm
Rozvor2423 mm1875 mmDacia +548 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Dacia Spring

Náklady na 100 km4,17
Měsíčně52
Ročně626

Smart #2

Náklady na 100 km4,08
Měsíčně51
Ročně612

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Dacia Spring

Smart #2

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Dacia Spring nebo Smart #2?

Model Smart #2 dojede dál: 290 km WLTP oproti 230 km u modelu Dacia Spring. Je to rozdíl 60 km.

Jak se liší pohonné systémy Dacia Spring a Smart #2?

Model Dacia Spring má FWD a 45 k. Model Smart #2 má RWD a 82 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Dacia Spring — jeho baterie o kapacitě 26,8 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Smart #2 s kapacitou 35,8 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je výkonnější — Dacia Spring nebo Smart #2?

Model Smart #2 je silnější: 82 k oproti 45 k u modelu Dacia Spring. Rozdíl je 37 k.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.