Lancia Gamma vs MG S5 EV
Lancia Gamma vede 5 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Lancia Gamma 7 kW, MG S5 EV 11 kW · Dojezd WLTP — Lancia Gamma 741 km, MG S5 EV 480 km · Baterie — Lancia Gamma 97,2 kWh, MG S5 EV 64 kWh.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
MG S5 EV
MG S5 EV je elektrický SUV v segmentu C, který nabízí dvě verze pohonu RWD s různou kapacitou baterie a výkonem motoru.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs MG S5 EV
Lancia GammaLong Range
MG S5 EVLong Range
Lancia Gamma nebo MG S5 EV — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 5 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +261 km
- Baterie kWhLancia Gamma +33,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmMG S5 EV −0,7 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +14 k
- 0–100 km/h ↓ sMG S5 EV −1,5 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWLancia Gamma +21 kW
- Nabíjení AC kWMG S5 EV +4 kW
- Hmotnost ↓ kgMG S5 EV −455 kg
- Zavazadlový prostor lLancia Gamma +107 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs MG S5 EV
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia GammaLong Range | MG S5 EVLong Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 741 km | 480 km | Lancia +261 km |
| Baterie | 97,2 kWh | 64 kWh | Lancia +33,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | MG −0,7 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | 139 kW | Lancia +21 kW |
| Nabíjení AC | 7 kW | 11 kW | MG +4 kW |
| Nabíjení ⚠ | 27 min 20–80% | 28 min 10–80% | 1 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16,5 km/min | 12 km/min | Lancia +4,5 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 231 k | Lancia +14 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 6,3 s | MG −1,5 s |
| Max. rychlost | 190 km/h | 190 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | FWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2135 kg | 1680 kg | MG −455 kg |
| Zavazadlový prostor | 560 l | 453 l | Lancia +107 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4672 mm | 4476 mm | Lancia +196 mm |
| Šířka | 1898 mm | 1849 mm | Lancia +49 mm |
| Výška | 1664 mm | 1621 mm | Lancia +43 mm |
| Rozvor | 2791 mm | 2730 mm | Lancia +61 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Gamma
MG S5 EV
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Gamma
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo MG S5 EV?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 480 km u modelu MG S5 EV. Je to rozdíl 261 km.
Jak se liší pohonné systémy Lancia Gamma a MG S5 EV?
Model Lancia Gamma má FWD a 245 k. Model MG S5 EV má RWD a 231 k.
Který má větší kufr?
Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 453 l u modelu MG S5 EV. Rozdíl je 107 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lancia Gamma přijímá až 160 kW DC, model MG S5 EV až 139 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




