BMW iX1 vs MG S5 EV
MG S5 EV vede 5 : 4
Největší rozdíly: 0–100 km/h — BMW iX1 8,6 s, MG S5 EV 6,3 s · Spotřeba — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, MG S5 EV 15,5 kWh/100 km · Výkon — BMW iX1 204 k, MG S5 EV 231 k.
BMW iX1
BMW iX1 je SUV segmentu C ve dvou variantách: eDrive20 s dojezdem WLTP 516 km a xDrive30 o výkonu 306 k.
MG S5 EV
MG S5 EV je elektrický SUV v segmentu C, který nabízí dvě verze pohonu RWD s různou kapacitou baterie a výkonem motoru.
Profil oproti trhu: BMW iX1 vs MG S5 EV
BMW iX1 nebo MG S5 EV — kdo vyhrává v čem
MG S5 EV vede 5 : 4
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmBMW iX1 +36 km
- Baterie kWhBMW iX1 +1,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −2,9 kWh/100 km
- Výkon kMG S5 EV +27 k
- 0–100 km/h ↓ sMG S5 EV −2,3 s
- Max. rychlost km/hMG S5 EV +20 km/h
- Nabíjení DC kWMG S5 EV +9 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minMG S5 EV −1 min
- Hmotnost ↓ kgBez údajů
- Zavazadlový prostor lBMW iX1 +37 l
Technické údaje: BMW iX1 vs MG S5 EV
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BMW iX1eDrive20 · modelový rok 2026 | MG S5 EVLong Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 516 km | 480 km | BMW +36 km |
| Baterie | 65,2 kWh | 64 kWh | BMW +1,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 12,6 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | BMW −2,9 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 130 kW | 139 kW | MG +9 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 29 min | 28 min | MG −1 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 12,5 km/min | 12 km/min | BMW +0,5 km/min |
| Napětí | — | 400 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 231 k | MG +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 6,3 s | MG −2,3 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 190 km/h | MG +20 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | — | 1680 kg | — |
| Zavazadlový prostor | 490 l | 453 l | BMW +37 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen MG |
| Délka | — | 4476 mm | — |
| Šířka | — | 1849 mm | — |
| Výška | — | 1621 mm | — |
| Rozvor | — | 2730 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BMW iX1
MG S5 EV
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BMW iX1 nebo MG S5 EV?
Model BMW iX1 dojede dál: 516 km WLTP oproti 480 km u modelu MG S5 EV. Je to rozdíl 36 km.
Jak se liší pohonné systémy BMW iX1 a MG S5 EV?
Model BMW iX1 má FWD a 204 k. Model MG S5 EV má RWD a 231 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze MG S5 EV — jeho baterie o kapacitě 64 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BMW iX1 s kapacitou 65,2 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model BMW iX1 přijímá až 130 kW DC, model MG S5 EV až 139 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 29, resp. 28 min.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.






