BMW iX1 vs Smart #3

Smart #3 vede 6 : 4

Největší rozdíly: Nabíjení AC — BMW iX1 11 kW, Smart #3 22 kW · 0–100 km/h — BMW iX1 8,6 s, Smart #3 5,8 s · Výkon — BMW iX1 204 k, Smart #3 272 k.

BMW iX1

BMW iX1 je SUV segmentu C ve dvou variantách: eDrive20 s dojezdem WLTP 516 km a xDrive30 o výkonu 306 k.

Smart #3

Smart #3 je elektrické SUV v segmentu C, které nabízí tři různé varianty pohonu a kapacity baterie.

Profil oproti trhu: BMW iX1 vs Smart #3

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BMW iX1 nebo Smart #3 — kdo vyhrává v čem

Smart #3 vede 6 : 4

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBMW iX1 +61 km
    BMW iX1
    516
    Smart #3
    455
  • Baterie kWhSmart #3 +0,8 kWh
    BMW iX1
    65,2
    Smart #3
    66
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,4 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    Smart #3
    16
  • Výkon kSmart #3 +68 k
    BMW iX1
    204
    Smart #3
    272
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #3 −2,8 s
    BMW iX1
    8,6
    Smart #3
    5,8
  • Max. rychlost km/hSmart #3 +10 km/h
    BMW iX1
    170
    Smart #3
    180
  • Nabíjení DC kWSmart #3 +20 kW
    BMW iX1
    130
    Smart #3
    150
  • Nabíjení AC kWSmart #3 +11 kW
    BMW iX1
    11
    Smart #3
    22
  • Nabíjení ↓ minBMW iX1 −1 min
    BMW iX1
    29
    Smart #3
    30
  • Hmotnost ↓ kgBez údajů
    BMW iX1
    —
    Smart #3
    1780
  • Zavazadlový prostor lBMW iX1 +120 l
    BMW iX1
    490
    Smart #3
    370

Přidat třetí auto

Technické údaje: BMW iX1 vs Smart #3

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BMW iX1 vs Smart #3
Klíčové parametry BMW iX1
eDrive20 · modelový rok 2026
Smart #3
Pro+
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP516 km455 kmBMW +61 km
Baterie65,2 kWh66 kWhSmart +0,8 kWh
Spotřeba ↓12,6 kWh/100 km16 kWh/100 kmBMW −3,4 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC130 kW150 kWSmart +20 kW
Nabíjení AC11 kW22 kWSmart +11 kW
Nabíjení 10–80% ↓29 min30 minBMW −1 min
Dojezd na minutu nabíjení12,5 km/min10,6 km/minBMW +1,9 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon204 k272 kSmart +68 k
0–100 km/h ↓8,6 s5,8 sSmart −2,8 s
Max. rychlost170 km/h180 km/hSmart +10 km/h
PohonFWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓—1780 kg—
Zavazadlový prostor490 l370 lBMW +120 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Smart
Délka—4400 mm—
Šířka—1844 mm—
Výška—1556 mm—
Rozvor—2785 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BMW iX1

Náklady na 100 km3,78
Měsíčně47
Ročně567

Smart #3

Náklady na 100 km4,8
Měsíčně60
Ročně720

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BMW iX1

Smart #3

Další porovnání v této třídě: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BMW iX1 nebo Smart #3?

Model BMW iX1 dojede dál: 516 km WLTP oproti 455 km u modelu Smart #3. Je to rozdíl 61 km.

Proč má Smart #3 větší baterii, ale kratší dojezd než BMW iX1?

Model Smart #3 má kapacitu 66 kWh a ujede 455 km, zatímco model BMW iX1 s baterií 65,2 kWh ujede 516 km. Rozhoduje spotřeba: 16 oproti 12,6 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy BMW iX1 a Smart #3?

Model BMW iX1 má FWD a 204 k. Model Smart #3 má RWD a 272 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Smart #3 — jeho baterie o kapacitě 66 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BMW iX1 s kapacitou 65,2 kWh tuto funkci neposkytuje.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.