KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
Subaru Solterra vede 7 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení AC — KGM Torres EVX 10,5 kW, Subaru Solterra 22 kW · Zavazadlový prostor — KGM Torres EVX 839 l, Subaru Solterra 421 l · Výkon — KGM Torres EVX 207 k, Subaru Solterra 343 k.
KGM Torres EVX
KGM Torres EVX je SUV ve třídě D, který nabízí dojezd 503 km podle standardu WLTP a velký objem zavazadlového prostoru o velikosti 839 litrů.
Subaru Solterra
Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonem všech kol, v modelovém roce 2026 s výkonem 343 k a dojezdem WLTP 511 km.
Profil oproti trhu: KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
KGM Torres EVXTorres EVX
Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026
KGM Torres EVX nebo Subaru Solterra — kdo vyhrává v čem
Subaru Solterra vede 7 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmSubaru Solterra +8 km
- Baterie kWhKGM Torres EVX +7,5 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −5 kWh/100 km
- Výkon kSubaru Solterra +136 k
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −3,1 s
- Max. rychlost km/hKGM Torres EVX +15 km/h
- Nabíjení DC kWSubaru Solterra +30 kW
- Nabíjení AC kWSubaru Solterra +11,5 kW
- Nabíjení ↓ minSubaru Solterra −8 min
- Hmotnost ↓ kgKGM Torres EVX −192 kg
- Zavazadlový prostor lKGM Torres EVX +418 l
Technické údaje: KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | KGM Torres EVXTorres EVX | Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026 | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 503 km | 511 km | Subaru +8 km |
| Baterie | 80,6 kWh | 73,1 kWh | KGM +7,5 kWh |
| Spotřeba ↓ | 19,3 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 120 kW | 150 kW | Subaru +30 kW |
| Nabíjení AC | 10,5 kW | 22 kW | Subaru +11,5 kW |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 36 min | 28 min | Subaru −8 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 9,8 km/min | 12,8 km/min | Subaru +3 km/min |
| Napětí | 400 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 207 k | 343 k | Subaru +136 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,23 s | 5,1 s | Subaru −3,1 s |
| Max. rychlost | 175 km/h | 160 km/h | KGM +15 km/h |
| Pohon | FWD | AWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1925 kg | 2117 kg | KGM −192 kg |
| Zavazadlový prostor | 839 l | 421 l | KGM +418 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen KGM |
| Délka | 4715 mm | — | — |
| Šířka | 1890 mm | — | — |
| Výška | 1725 mm | — | — |
| Rozvor | 2680 mm | — | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
KGM Torres EVX
Subaru Solterra
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
KGM Torres EVX
Subaru Solterra
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Proč má KGM Torres EVX větší baterii, ale kratší dojezd než Subaru Solterra?
Model KGM Torres EVX má kapacitu 80,6 kWh a ujede 503 km, zatímco model Subaru Solterra s baterií 73,1 kWh ujede 511 km. Rozhoduje spotřeba: 19,3 oproti 14,3 kWh/100 km.
Jak se liší pohonné systémy KGM Torres EVX a Subaru Solterra?
Model KGM Torres EVX má FWD a 207 k. Model Subaru Solterra má AWD a 343 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze KGM Torres EVX — jeho baterie o kapacitě 80,6 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Subaru Solterra s kapacitou 73,1 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — KGM Torres EVX nebo Subaru Solterra?
Model Subaru Solterra je silnější: 343 k oproti 207 k u modelu KGM Torres EVX. Rozdíl je 136 k.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





