KGM Torres EVX vs Tesla Model Y
Tesla Model Y vede 7 : 3
Největší rozdíly: Výkon — KGM Torres EVX 207 k, Tesla Model Y 514 k · Nabíjení DC — KGM Torres EVX 120 kW, Tesla Model Y 250 kW · 0–100 km/h — KGM Torres EVX 8,23 s, Tesla Model Y 4,6 s.
KGM Torres EVX
KGM Torres EVX je SUV ve třídě D, který nabízí dojezd 503 km podle standardu WLTP a velký objem zavazadlového prostoru o velikosti 839 litrů.
Tesla Model Y
Tesla Model Y je SUV segmentu D, který se v modelovém roce 2026 nabízí ve čtyřech variantách: dojezd WLTP od 525 do 622 km, zrychlení 0–100 km/h od 7,2 do 3,5 sekundy.
Profil oproti trhu: KGM Torres EVX vs Tesla Model Y
KGM Torres EVXTorres EVX
Tesla Model YPremium AWD
KGM Torres EVX nebo Tesla Model Y — kdo vyhrává v čem
Tesla Model Y vede 7 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmTesla Model Y +119 km
- Baterie kWhKGM Torres EVX +1,6 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −3,7 kWh/100 km
- Výkon kTesla Model Y +307 k
- 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −3,6 s
- Max. rychlost km/hTesla Model Y +26 km/h
- Nabíjení DC kWTesla Model Y +130 kW
- Nabíjení AC kWTesla Model Y +0,5 kW
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgKGM Torres EVX −72 kg
- Zavazadlový prostor lKGM Torres EVX +17 l
Technické údaje: KGM Torres EVX vs Tesla Model Y
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | KGM Torres EVXTorres EVX | Tesla Model YPremium AWD | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 503 km | 622 km | Tesla +119 km |
| Baterie | 80,6 kWh | 79 kWh | KGM +1,6 kWh |
| Spotřeba ↓ | 19,3 kWh/100 km | 15,6 kWh/100 km | Tesla −3,7 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 120 kW | 250 kW | Tesla +130 kW |
| Nabíjení AC | 10,5 kW | 11 kW | Tesla +0,5 kW |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 36 min | — | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | 9,8 km/min | — | — |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 207 k | 514 k | Tesla +307 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,23 s | 4,6 s | Tesla −3,6 s |
| Max. rychlost | 175 km/h | 201 km/h | Tesla +26 km/h |
| Pohon | FWD | AWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1925 kg | 1997 kg | KGM −72 kg |
| Zavazadlový prostor | 839 l | 822 l | KGM +17 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen KGM |
| Délka | 4715 mm | 4790 mm | Tesla +75 mm |
| Šířka | 1890 mm | 1920 mm | Tesla +30 mm |
| Výška | 1725 mm | 1624 mm | KGM +101 mm |
| Rozvor | 2680 mm | 2890 mm | Tesla +210 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
KGM Torres EVX
Tesla Model Y
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
KGM Torres EVX
Tesla Model Y
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — KGM Torres EVX nebo Tesla Model Y?
Model Tesla Model Y dojede dál: 622 km WLTP oproti 503 km u modelu KGM Torres EVX. Je to rozdíl 119 km.
Proč má KGM Torres EVX větší baterii, ale kratší dojezd než Tesla Model Y?
Model KGM Torres EVX má kapacitu 80,6 kWh a ujede 503 km, zatímco model Tesla Model Y s baterií 79 kWh ujede 622 km. Rozhoduje spotřeba: 19,3 oproti 15,6 kWh/100 km.
Jak se liší pohonné systémy KGM Torres EVX a Tesla Model Y?
Model KGM Torres EVX má FWD a 207 k. Model Tesla Model Y má AWD a 514 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze KGM Torres EVX — jeho baterie o kapacitě 80,6 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Tesla Model Y s kapacitou 79 kWh tuto funkci neposkytuje.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





