BYD Atto 8 vs Volvo EX90

BYD Atto 8 vede 4 : 1

Největší rozdíly: 0–100 km/h — BYD Atto 8 8 s, Volvo EX90 5,5 s · Spotřeba — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, Volvo EX90 19,4 kWh/100 km · Baterie — BYD Atto 8 115 kWh, Volvo EX90 106 kWh.

BYD Atto 8

BYD Atto 8 je sedmimístné SUV segmentu E s baterií o kapacitě 115 kWh: dojezd podle standardu WLTP se pohybuje od 602 do 653 km a výkon od 462 do 775 koní.

Volvo EX90

Volvo EX90 je elektrické SUV v segmentu E, které nabízí tři varianty pohonu s výkonem od 333 koní až po 680 koní.

Profil oproti trhu: BYD Atto 8 vs Volvo EX90

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BYD Atto 8 nebo Volvo EX90 — kdo vyhrává v čem

BYD Atto 8 vede 4 : 1

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBYD Atto 8 +28 km
    BYD Atto 8
    653
    Volvo EX90
    625
  • Baterie kWhBYD Atto 8 +9 kWh
    BYD Atto 8
    115
    Volvo EX90
    106
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −1,8 kWh/100 km
    BYD Atto 8
    17,6
    Volvo EX90
    19,4
  • Výkon kBYD Atto 8 +6 k
    BYD Atto 8
    462
    Volvo EX90
    456
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX90 −2,5 s
    BYD Atto 8
    8
    Volvo EX90
    5,5
  • Max. rychlost km/hBez údajů
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    180
  • Nabíjení DC kWBez údajů
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    350
  • Nabíjení AC kWBez údajů
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    11
  • Nabíjení ↓ minBez údajů
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    22
  • Hmotnost ↓ kgBez údajů
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    2690
  • Zavazadlový prostor lBez údajů
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    324

Přidat třetí auto

Technické údaje: BYD Atto 8 vs Volvo EX90

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BYD Atto 8 vs Volvo EX90
Klíčové parametry BYD Atto 8
Design
Volvo EX90
Twin Motor
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP653 km625 kmBYD +28 km
Baterie115 kWh106 kWhBYD +9 kWh
Spotřeba ↓17,6 kWh/100 km19,4 kWh/100 kmBYD −1,8 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC—350 kW—
Nabíjení AC—11 kW—
Nabíjení 10–80% ↓—22 min—
Dojezd na minutu nabíjení—19,9 km/min—
Napětí—800 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon462 k456 kBYD +6 k
0–100 km/h ↓8 s5,5 sVolvo −2,5 s
Max. rychlost—180 km/h—
PohonRWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓—2690 kg—
Zavazadlový prostor—324 l—
V2L (externí napájení)NeAnojen Volvo
Délka5040 mm5037 mmBYD +3 mm
Šířka1996 mm1964 mmBYD +32 mm
Výška1760 mm1744 mmBYD +16 mm
Rozvor—2985 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BYD Atto 8

Náklady na 100 km5,28
Měsíčně66
Ročně792

Volvo EX90

Náklady na 100 km5,82
Měsíčně73
Ročně873

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BYD Atto 8

Volvo EX90

Další porovnání v této třídě: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BYD Atto 8 nebo Volvo EX90?

Model BYD Atto 8 dojede dál: 653 km WLTP oproti 625 km u modelu Volvo EX90. Je to rozdíl 28 km.

Jak se liší pohonné systémy BYD Atto 8 a Volvo EX90?

Model BYD Atto 8 má RWD a 462 k. Model Volvo EX90 má AWD a 456 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Volvo EX90 — jeho baterie o kapacitě 106 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BYD Atto 8 s kapacitou 115 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je levnější v provozu?

Model BYD Atto 8 spotřebuje méně elektřiny: 17,6 kWh/100 km oproti 19,4 kWh/100 km u modelu Volvo EX90. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 270 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.