BMW iX4 vs Škoda Peaq

BMW iX4 vede 7 : 3

Největší rozdíly: Nabíjení DC — BMW iX4 400 kW, Škoda Peaq 199 kW · Zavazadlový prostor — BMW iX4 490 l, Škoda Peaq 935 l · Výkon — BMW iX4 469 k, Škoda Peaq 286 k.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrické SUV segmentu D s pohonem AWD: výkon 374–469 koní, dojezd až 828 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 400 kW.

Škoda Peaq

Škoda Peaq je elektrické SUV ve třídě D, které nabízí tři varianty pohonu s dojezdem podle standardu WLTP dosahujícím až 647 kilometrů.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Škoda Peaq

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BMW iX4 nebo Škoda Peaq — kdo vyhrává v čem

BMW iX4 vede 7 : 3

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBMW iX4 +181 km
    BMW iX4
    828
    Škoda Peaq
    647
  • Baterie kWhBMW iX4 +22,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Škoda Peaq
    86
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −0,7 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Škoda Peaq
    15
  • Výkon kBMW iX4 +183 k
    BMW iX4
    469
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,2 s
    BMW iX4
    4,9
    Škoda Peaq
    7,1
  • Max. rychlost km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Škoda Peaq
    180
  • Nabíjení DC kWBMW iX4 +201 kW
    BMW iX4
    400
    Škoda Peaq
    199
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BMW iX4
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Nabíjení ↓ minBMW iX4 −7 min
    BMW iX4
    21
    Škoda Peaq
    28
  • Hmotnost ↓ kgŠkoda Peaq −71 kg
    BMW iX4
    2305
    Škoda Peaq
    2234
  • Zavazadlový prostor lŠkoda Peaq +445 l
    BMW iX4
    490
    Škoda Peaq
    935

Přidat třetí auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Škoda Peaq

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BMW iX4 vs Škoda Peaq
Klíčové parametry BMW iX4
50 xDrive
Škoda Peaq
90
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP828 km647 kmBMW +181 km
Baterie108,7 kWh86 kWhBMW +22,7 kWh
Spotřeba ↓15,7 kWh/100 km15 kWh/100 kmŠkoda −0,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC400 kW199 kWBMW +201 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓21 min28 minBMW −7 min
Dojezd na minutu nabíjení27,6 km/min16,2 km/minBMW +11,4 km/min
Napětí800 V400 VBMW +400 V
Jízdní výkony a pohon
Výkon469 k286 kBMW +183 k
0–100 km/h ↓4,9 s7,1 sBMW −2,2 s
Max. rychlost210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
PohonAWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2305 kg2234 kgŠkoda −71 kg
Zavazadlový prostor490 l935 lŠkoda +445 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4782 mm4874 mmŠkoda +92 mm
Šířka1895 mm1867 mmBMW +28 mm
Výška1595 mm1664 mmŠkoda +69 mm
Rozvor2897 mm2965 mmŠkoda +68 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Měsíčně59
Ročně707

Škoda Peaq

Náklady na 100 km4,5
Měsíčně56
Ročně675

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BMW iX4

Škoda Peaq

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BMW iX4 nebo Škoda Peaq?

Model BMW iX4 dojede dál: 828 km WLTP oproti 647 km u modelu Škoda Peaq. Je to rozdíl 181 km.

Jak se liší pohonné systémy BMW iX4 a Škoda Peaq?

Model BMW iX4 má AWD a 469 k. Model Škoda Peaq má RWD a 286 k.

Který je výkonnější — BMW iX4 nebo Škoda Peaq?

Model BMW iX4 je silnější: 469 k oproti 286 k u modelu Škoda Peaq. Rozdíl je 183 k.

Který má větší kufr?

Model Škoda Peaq nabízí více: 935 l oproti 490 l u modelu BMW iX4. Rozdíl je 445 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.